Sport4fans.pl Piłka nożna Barcelona bliżej półfinału. Czerwona kartka Torresa odmieniła mecz!

Barcelona bliżej półfinału. Czerwona kartka Torresa odmieniła mecz!

Piłka nożna | 05 kwietnia 2016 22:49 | Hubert Błaszczyk
Luis Suarez zdobył dwie bramki przeciwko Atletico.

FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Bohaterem gospodarzy był Luis Suarez, który zdobył obie bramki. Przyjezdni od 35. minuty grali w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Fernando Torresa.

– Jesteśmy Atletico – dla nas niemożliwe nie istnieje! – mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego Koke. Pomocnik Colchoneros nie rzucał słów na wiatr. Przyjezdni od początku spotkania skutecznie utrudniali konstruowanie akcji Barcelonie. Indywidualne dryblingi gospodarzy kończyły się zazwyczaj trzydzieści metrów przed bramką Oblaka. Wyjątkiem było uderzenie Neymara z 18. minuty, po którym Duma Katalonii powinna objąć prowadzenie.

Niewykorzystana szansa Barcelony szybko się zemściła. Wystarczyło jedno prostopadłe podanie Koke, po którym sam na sam z ter Stegenem znalazł się Fernando Torres. Napastnik Atletico takiej szansy nie zmarnował. Oddał precyzyjny strzał między nogami Niemca, zdobywając jedenastego gola w karierze przeciwko Barcelonie.

Od 35. minuty Atletico musiało grać w dziesiątkę. Wszystko przez bezsensowne zachowanie Fernando Torresa. Strzelec bramki najpierw dostał żółtą kartkę za ostry faul na Neymarze trzydzieści metrów przed bramką Oblaka, a kilka minut później faulował Busquetsa w okolicach linii środkowej boiska. Piłkarzom Diego Simeone pomimo straty zawodnika udało się dowieźć korzystny wynik do przerwy.

Barcelona drugą połowę rozpoczęła z dużym animuszem. Pomiędzy 47 a 51 minutą kotłowało się pod bramką Oblaka. Doskonałe szanse mieli Lionel Messi i Neymar. Argentyńczyk oddał przepiękny, choć minimalnie niecelny strzał przewrotką. Jeszcze bliżej zdobycia gola był Brazylijczyk, którego uderzenie wylądowało na poprzeczce.

Piłkarze Atletico przez pierwszy kwadrans drugiej połowy mieli ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy. W ich szczelnych zasiekach zaczęły pojawiać się pierwsze wyrwy. Błędy skutkowały kolejnymi żółtymi kartkami dla madrytczyków, a w efekcie wyrównującą bramką dla Barcelony. W 63. minucie strzał Jordiego Alby przeciął Luis Suarez. Urugwajczyk jedenaście minut później ponownie mógł się cieszyć. Napastnik Barcelony wykorzystał dośrodkowanie Daniego Alvesa, nie dając szans Oblakowi.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Atletico po raz trzeci w tym sezonie jako pierwsze wychodziło na prowadzenie w pojedynkach przeciwko Barcelonie i po raz trzeci przegrało 1:2. Taki rezultat nie przekreśla ich szans na awans do półfinału.

Rewanż odbędzie się 13 kwietnia w Madrycie.

FC Barcelona – Atletico Madryt 2:1 (0:1)
25’ Fernando Torres (0:1)
63’ Luis Suarez (1:1)
74’ Luis Suarez (2:1)