Sport4fans.pl Piłka nożna Mistrzowska Legia! Cracovia zagra w pucharach

Mistrzowska Legia! Cracovia zagra w pucharach

Piłka nożna | 15 maja 2016 19:41 | Hubert Błaszczyk
Legia odzyskuje tytuł mistrzowski.

Legia Warszawa mistrzem Polski! Piłkarze ze stolicy pokonali Pogoń Szczecin 3:0. Gole strzelali Jakub Czerwiński (samobójczy), Nemanja Nikolić i Kasper Hamalainen. Na wysokości zadania nie stanęli gracze Piasta, którzy przegrali 0:1 z Zagłębiem Lubin. Ostatnie miejsce premiowane grą w pucharach zajmie Cracovia, która w bezpośrednim spotkaniu wygrała 2:0 z Lechią Gdańsk.

Spotkanie przy Łazienkowskiej nie było jednak spacerkiem dla Legii. Pogoń nie przyjechała położyć się na murawie. Gospodarze wszystkie trzy bramki zdobyli po rykoszetach, a szczecinianie przy stanie 1:0 dla gospodarzy mieli swoje okazje. Mogli strzelić co najmniej dwa gole. Zawodnicy Czesława Michniewicza swoich sytuacji jednak nie wykorzystali, a mistrz Polski był bezwzględny.

Już przed meczem w Gliwicach było wiadomo, że drużynę Piasta czeka niełatwe zadanie. Zagłębie to zespół, który w ostatnich tygodniach grał najlepszą piłkę w Ekstraklasie. Ten pogląd zawodnicy Piotra Stokowca potwierdzili w niedzielę. Gola w 26. minucie strzelił Papadopulos. W kolejnych minutach gliwiczanie starali się wyrównać. Atakowali z dużą pasją, ale albo udanie interweniował Polacek, albo ratowała ich poprzeczka. W osiągnięciu korzystnego rezultatu nie pomogła im nawet czerwona kartka dla lubinian.

Żywy, szybki mecz oglądali kibice w Krakowie. Cracovia szybko, bo już w ósmej minucie objęła prowadzenie. Wczesny gol ustawił przebieg spotkania. Lechia musiała ruszyć do ataku i nadziewała się na kontry. Gdańszczan przez długi czas ratował Milinković-Savić, ale przy samobójczym trafieniu był bezradny. Piłkarze Piotra Nowaka awans do pucharów przegrali na wyjazdach. Na wiosnę poza domem wygrali tylko raz – w Lubinie.

W czwartym spotkaniu ostatniej kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 3:0 z Ruchem Chorzów. Swoją premierową bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył Kamil Jóźwiak, a ostatnie 13 minut w karierze rozegrał Krzysztof Kotowski. Bramkarz w przyszłym sezonie będzie pracował w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań.