Sport4fans.pl Piłka nożna Sevilla przechodzi do historii! Wystarczyło 45 minut

Sevilla przechodzi do historii! Wystarczyło 45 minut

Piłka nożna | 18 maja 2016 22:49 | Hubert Błaszczyk
Sevilla po raz trzeci z rzędu wygrała Ligę Europy.

Sevilla po raz trzeci z rzędu wygrała Ligę Europy! Zawodnikom Unaia Emery’ego do odniesienia zwycięstwa wystarczyła świetna druga połowa, w której Andaluzyjczycy odrobili straty i ostatecznie wygrali z Liverpoolem 3:1. Dwa gole dla triumfatorów strzelił Coke.

Liverpool prowadził 1:0 po przepięknej bramce Sturridge’a. Kiedy zespoły schodziły na przerwę wydawało się, że kwestią czasu jest powiększenie prowadzenia przez The Reds. Obrońcy tytułu w pierwszych 45 minutach nie byli w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Mignoleta. Mało tego piłkarzom Juergena Kloppa należał się co najmniej jeden rzut karny. Sędziowie nie widzieli jednak zagrań ręką zawodników Sevilli.

Wystarczyło 15 minut w szatni, żeby siódma drużyna Primera Division zmieniła swoją grę. Już w pierwszej akcji po efektownym dryblingu Mariano do pustej bramki trafił Gameiro. Liverpool nie był w stanie otrząsnąć się po stracie gola. Angielska drużyna nie stwarzała w drugiej połowie praktycznie żadnego zagrożenia, a Hiszpanie atakowali. Po przepięknej akcji Vitolo – Coke na prowadzenie piłkarzy Emery’ego wyprowadził Coke. Ten sam zawodnik ustalił w 70. minucie wynik spotkania na 3:1 po ewidentnym błędzie defensywy rywali.

Sevilla przechodzi tym samym do historii jako pierwszy klub, który trzykrotnie wygrał Ligę Europy. Hiszpanie nawiązali tym samym do legendarnych wyczynów Bayernu Monachium, Ajaxu Amsterdam i Realu Madryt. Te drużyny w przeszłości co najmniej trzy razy z rzędu sięgały po Puchar Mistrzów, który w latach 90. zastąpiła Liga Mistrzów.

Wygrana Sevilli to też triumf Unaia Emery’ego, który z andaluzyjskiego klubu zrobił prawdziwą maszynkę do wygrywania. 44-letni Hiszpan jest pierwszym trenerem, który trzykrotnie sięgnął po tytuł w europejskich pucharach z tą samą drużyną.

Liverpool FC – Sevilla 1:3 (1:0)