Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Messi w drodze po kolejny rekord!

Messi w drodze po kolejny rekord!

Piłka nożna | 04 grudnia 2012 20:13 | Hubert Błaszczyk
Messi w meczu z Athletikiem Bilbao.
fot. Hubert Błaszczyk / SPORT4FANS.PL
Messi w meczu z Athletikiem Bilbao.

W przededniu meczu FC Barcelony z Benficą Lizbona w Katalonii tematem numer jeden nie jest wcale samo spotkanie, ale to czy Leo Messi pobije rekord Gerda Mullera w ilości strzelonych bramek w danym roku kalendarzowym. Niemiec w 1972 roku trafiał do siatki rywali aż 85 razy. Argentyńczyk w sobotę wyrównał jego osiągnięcie. Czy w meczu Champions League zdystansuje Mullera?

 

Messi ustanawia rekordy, jakich jeszcze nikt wcześniej nie ustanawiał. Dziennikarze i kibice zastanawiają się, kto może w przyszłości poprawić osiągnięcia Argentyńczyka, który ma przecież dopiero 25 lat. Nikomu nie przychodzi nic innego do głowy jak tylko to, że swoje rekordy może jeszcze bardziej wyśrubować sam Messi.

 

Poprzedni sezon hiszpańskiej La Liga Messi zakończył z 50 trafieniami, dystansując wcześniejszych rekordzistów. Teraz, ma już na swoim koncie 20 bramek po 14 spotkaniach. Jak skrupulatnie wyliczyli statystycy z marca.com, jeśli zawodnik Barcelony będzie strzelał do końca rozgrywek z taką samą częstotliwością, to zakończy sezon z 54 golami.

 

Ilość bramek strzelanych przez Messiego pokazuje jak na przestrzeni lat ewoluował futbol. Argentyńczyk po 14 meczach ma więcej bramek niż część najlepszych strzelców z lat wcześniejszych. Nawet Puskas, Di Stefano czy Butragueno nie potrafili przekroczyć granicy 20 bramek w sezonie.

 

Argentyńczyk może w najbliższym czasie ustanowić jeszcze jeden rekord. Messi jest bowiem nominowany do nagrody Złotej Piłki przyznawanej przez UEFA. Jego konkurentami w walce o końcowy triumf są Cristiano Ronaldo i Andres Iniesta. Jeśli zawodnik FC Barcelony po raz kolejny wygra to trofeum, to zdystansuje takich piłkarzy jak Michele Platini, Johan Cruyff czy Marco Van Basten. Żadnemu z nich nie udało się wygrać w tym plebiscycie czterokrotnie.

 

Z Barcelony, Hubert Błaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)