Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ekstraliga: Mistrz w Wałbrzychu

Ekstraliga: Mistrz w Wałbrzychu

Piłka nożna | 27 maja 2016 18:32 | Krzysztof Mokrzycki
Mobilizacja w Wałbrzychu!
fot. www.lubsport.pl
Mobilizacja w Wałbrzychu!

25.kolejka Ekstraligi kobiet będzie stała pod znakiem starcia w Wałbrzychu, gdzie miejscowe akademiczki postarają się urwać punkty mistrzyniom kraju. W zasadzie z niewiadomych spraw w ten weekend powinny rozstrzygnąć się wszystkie.Wciąż trwa matematyczna walka o srebrny i brązowy medal. Jeżeli Górnik Łęczna nie przegra swojego meczu to zapewni sobie oficjalnie wicemistrzostwo, zaś Mitech, do obrony trzeciej lokaty potrzebuje swojej wygranej oraz zwycięstwa… Górnika i Medyka. W grupie spadkowej ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy zdegradowanym już KKP Bydgoszcz a Sztormem Gdańsk.Górnik Łęczna vs AZS Wrocław


Ciekawie będzie w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik zagra z rycerkami wiosny z AZS-u Wrocław. Ekipa trenera Rynio pewnie liczy na sprawienie niespodzianki i wygrania na ciężkim terenie, by wciąż liczyć się w walce o ligowe podium. To jednak nie będzie łatwym zadaniem, bo miejscowe ostatnio w naprawdę dobrej dyspozycji. Na korzyść przyjezdnych przemawia jednak fakt, że wczoraj piłkarki z Lubelszczyzny toczyły ciężki bój z Medykiem w finale Pucharu Polski i na pewno będą odczuwały to w nogach. Tym bardziej, że to one więcej się nabiegały, bo Medyk był ekipą grającą piłką i zmuszającą do biegania. Górnik liczyć będzie przede wszystkim na Ewelinę Kamczyk, która pod koniec sezonu znajduje się w świetnej dyspozycji, oraz rezerwową Jaszek, która kilka bramek w tym sezonie już ustrzeliła. Akademiczki zaś postraszyć będą próbowały Wróblewską, Cichosz i Maciukiewicz. Zapowiada nam się ciekawy mecz.
Typ redakcji: 2:1Mitech Żywiec vs Zagłębie Lubin


Rozbite ostatnimi czasy Zagłębie jedzie na mecz z Mitechem i nie będzie faworytem. Zespół z Żywca ma specyficzny obiekt, gdzie każdy grający zespół ma problem i pewnie jutro będzie dokładnie tak samo. Szkoda piłkarek z Lubina, którym w trakcie sezonu niemiłosiernie z powodu urazów posypała się i tak wąska kadra i ostatnimi czasy regularnie zbierają cięgi. W Żywcu na pewno podejmą rękawicę, przynajmniej dopóki starczy sił. Miejscowe wciąż w teorii walczą o srebrne medale, ale przede wszystkim muszą oglądać się za siebie. Zwycięstwo w sobotę może zapewnić im brąz, co dla Szemik i spółki, patrząc na koszmarny początek sezonu, będzie dobrym rezultatem.
Typ redakcji: 2:1AZS PWSZ Wałbrzych vs Medyk Konin


Piłkarskie święto w Wałbrzychu. Na stadion przy ulicy Ratuszowej przyjedzie bowiem Mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu, koniński Medyk. Zdecydowanym faworytem spotkania będzie zespół trenera Jaszczaka i w zasadzie, prócz własnego obiektu i potencjalnego zmęczenia rywalek po czwartkowym finale PP, ciężko znaleźć argumenty przemawiające za gospodyniami. Ale jednak trzeba ambitnym wałbrzyszankom oddać, że są jak na razie jedynym zespołem w Ekstralidze, który potrafił zdobyć trzy punkty na tej ekipie – AZS dostał walkowera za poprzedni mecz z powodu występu nieuprawnionej Zawiślak w drużynie Medyka. Tym razem pewnie sztab szkoleniowy mistrzyń kraju takiej gafy nie popełni, ale też trzeba liczyć się z rozluźnieniem i zwyczajnym zmęczeniem długim przecież sezonem. My już zacieramy ręce na myśl o pojedynkach Bosackiej z Sikorą czy też Jędras z Pakulską. Będzie się działo w Wałbrzychu!
Typ redakcji: 0:2KKP Bydgoszcz vs Sztorm Gdańsk


Mecz o przysłowiową pietruszkę. KKP pewne już degradacji z ligi, z kolei Sztorm spokojnie dogrywa sobie swój debiutancki sezon w Ekstralidze. Ekipa z Gdańska gra już na luzie, co dało się odczuć podczas ostatniego starcia z Gosirkami. Także ekipa trenera Raczkowskiego marzy, aby zakończyć ten sezon chociaż na przedostatnim miejscu, które notabene nic nie daje. Być może jednak, jeżeli potwierdzą się dochodzące do nas informacje, jedenasta lokata da utrzymanie! Gwarancji nie ma, ale przecież wierzyć zawsze trzeba i lepiej dmuchać na zimne, więc w sobotę bardziej będzie zależało miejscowym. Przy okazji może być to dla miejscowych pewnego rodzaju okno wystawowe, więc dobra postawa będzie wskazana. Zbyt wielkich emocji jednak nie przewidujemy.
Typ redakcji: 1:1Czarni Sosnowiec vs GOSiRKi Piaseczno


Dwa najbardziej nieprzewidywalne zespoły grupy spadkowej spotkają się w sobotę w Sosnowcu. Czarne, po wygranej w bardzo okrojonym składzie w Szczecinie, będą chciały ładnie pokazać się swojej publiczności, zdobywając trzy punkty w meczu z Gosirkami. Podopieczne trenera Malarza w każdym meczu pokazują jednak, że są zespołem walecznym i potrafiącym sprawiać niespodzianki. Wiele zależeć będzie od dyspozycji dnia poszczególnych zawodniczek, a zwłaszcza Nikol Kaletki. Reprezentantka kraju tydzień temu zdobyła aż cztery bramki i przekroczyła liczbę 9 trafień w tym sezonie na ligowych boiskach. Jeżeli Piaseczno znajdzie sposób na sympatyczną zawodniczkę rywalek, to może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Jeżeli się to nie uda, to podejrzewamy, że Nikol, z pomocą koleżanek, załatwi sprawę. Gosirek jednak na pewno nie można lekceważyć.
Typ redakcji: 2:0AZS PSW Biała Podlaska vs Olimpia Szczecin


Pojedynek o honor co najwyżej. AZS już pewny utrzymania, Olimpia zaś okupuje ostatnie miejsce w tabeli i tydzień temu wręcz w kompromitujących okolicznościach przegrała z Czarnymi aż 0:7! Zawodniczki trener Niewolnej wyraźnie straciły chęć do gry po oficjalnej degradacji i walczą jedynie z KKP o przedostatnią lokatę. AZS z kolei lubuje się w traceniu oczek z tymi słabszymi ekipami, a wygrywaniem z lepszymi. Ciężko jednak powiedzieć, jak Lefeld i jej koleżanki podejdą do tego spotkania. W meczach tego zespołu zbyt wiele bramek nie pada i sądzimy, że akurat ta tendencja zostanie podtrzymana.
Typ redakcji: 2:0

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)