Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jak przetrwać pozostałe 10 dni do Euro? Radzimy!

Jak przetrwać pozostałe 10 dni do Euro? Radzimy!

Piłka nożna | 31 maja 2016 23:12 | Patryk Kipigroch

fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl

Do pierwszego gwizdka pozostało niewiele czasu. Niestety, coś trzeba z tym czasem zrobić. Pracujesz? Poniekąd masz ten problem z głowy.


Jestem pewien, że nie jestem jedyną osobą, która odlicza niecierpliwie dni do 10. czerwca. Wiadomo, kiedy coś robimy, czas biegnie szybciej. Pytanie jednak – co robić?


Rada 1 – ogarnij mieszkanie
Czerwiec dla studenta = sesja. Jak wygląda nauka do sesji? Parę lat temu popularne było podglądanie żubrów przez internet. Istnieje jednak zajęcie, które zawsze pozostaje na czele ,,do zrobienia zanim usiąde do książek”. Otóż sprzątanie! Masz całą masę naczyń w zlewie? Pozbieraj resztę kubków, szklanek i talerzy z innych pokojów i do roboty! Później porozglądaj się może za jakimś praniem. Nawet nie zauważysz, kiedy miną następne godziny. Mieszkasz z rodzicami? Tym bardziej weź sobie to do serca, a oprócz nadrobionego czasu, zyskasz dodatkowe punkty u mamy.


Rada 2 – rozegraj swoje Euro (opcjonalnie: z kolegami)
Z pewnością każdy, kto to teraz czyta, ma w swojej konsoli lub komputerze FIFA lub PES. Inne też się nadają. Pady w dłonie i niech mistrzostwa rozpoczną się właśnie dziś! Osobiście tegorocznych mistrzostw rozegrałem już tyle, że nawet Albania dla urozmaicenia grała w ćwierćfinale. Zaproś kolegów! Niech oprócz pucharu Europy, nagrodą będzie... sami sobie ustalicie już co. To zawsze dodaje emocji, a poza tym, gry komputerowe są najlepsze w zabieraniu nam czasu.


Rada 3 – rozegraj swoje Euro. Na orliku!
To samo, co wyżej, z tymże w realu. Kto przecież broni ci być przez parę chwil Lewandowskim, który nic sobie nie robi z obrony rywala, nawet jeśli to Hiszpania? Balon i tak jest już wystarczająco napompowany.


Rada 4 – poczytaj
Jesteś zbyt leniwy by ogarniać mieszkanie, a koledzy mają lepsze rzeczy do roboty niż granie po nocach? Dlaczego nie sięgniesz do książek... o piłce nożnej? Dzisiaj aż roi się od spisanych historii dobrze ci znanych piłkarzy i trenerów. Tak, mnie też szkolne lektury odstraszyły od czytania, ale daj im drugą szansę. Biografia Mourinho to nie ,,Nad Niemnem”, uwierz mi. Dobra książka, czyli taka, która do ciebie trafia, potrafi wciągnąć na kilka dni. Nawet nie zauważysz, a z stadionu przywita cię żywy głos komentatora, który oznajmi, że Euro we Francji właśnie się rozpoczęło.


Rada 5 – zainteresuj się czymś nowym. Choćby na chwilę
Kupiłeś sobie gitarę, ale w pewnym momencie po prostu ją odłożyłeś i już dalej nie ćwiczyłeś? Właśnie teraz jest ten czas, w którym możesz choć trochę jeszcze potrenować. Może miałeś podobnie z ćwiczeniami? Racja, w 10 dni nic nie ,,przypakujesz” a jak zacznie się Euro to na stole królować będą alkohol i chipsy, przynajmniej w trakcie meczów. Ale to nie rady jak zrzucić 5 kilo w tydzień, tylko co robić by ten tydzień właśnie ,,zleciał”.


Rada 6 – rób to, co robiłeś dotychczas. Świetnie ci idzie!
Masz swój, sprawdzony sposób na zabijanie czasu pozostałego do wielkich wydarzeń sportowych? Możesz więc potraktować powyższe jako dodatkowe opcje i podzielić się swoimi radami poniżej. Dziesięć dni to już teoretycznie ostatnia prosta, ale to właśnie te zalicza się do najdłuższych.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)