Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: brakowało współpracy. Kluczowe jest ścisłe krycie

Nawałka: brakowało współpracy. Kluczowe jest ścisłe krycie

Piłka nożna | 01 czerwca 2016 23:30 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka.

Adam Nawałka podsumował przegrane 1:2 spotkanie z Holandią. Selekcjoner zwrócił uwagę na zbyt małą agresję i brak współpracy między liniami defensywy i pomocy.

 

O spotkaniu z Holandią
- Bardzo wartościowy sprawdzian. Mieliśmy okazję przekonać się, w jakim jesteśmy miejscu. Krótkie przygotowania, które odbywały się w Juracie i Arłamowie były bardzo trudne. Ćwiczyliśmy na dużej intensywności, to miało wpływ na naszą postawę. Nasze przygotowania są ukierunkowane na czerwiec i wtedy dyspozycja zawodników ma być optymalna. Mecz toczył się pod nasze dyktando, chociaż Holendrzy pokazali wysoką kulturę gry. Statystycznie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, co rzadko zdarza się grając z takim zespołem. Jakość jest niezwykle istotna, a nam brakowało jej w rozegraniu ataku pozycyjnego. Ze sfery mentalnej jestem zadowolony, bo zawodnicy walczyli do samego końca. W piłce nożnej nie zawsze się wygrywa. Trzeba przełknąć tę porażkę.

 

O grze defensywy
- Brakowało pomiędzy blokiem defensywnym a pomocnikami. Zbyt mało było agresji w środkowej strefie boiska. Ten element trzeba poprawić, również krycie w polu karnym. Gole padają po błędach, a bramki zdobywają napastnicy. Kluczowe jest ścisłe krycie, a nie danej strefy.

 

O rywalizacji bramkarzy
- Bramkarza numer jeden podam po meczu z Litwą. Takie były ustalenia z zawodnikami. To im przekazałem na zgrupowaniu w Arłamowie i tego się trzymamy.

 

O występie Piotra Zielińskiego
- Nie chcę na gorąco oceniać zawodników. Na pewno po dogłębnej analizie będziemy rozmawiać i przekażemy ocenę piłkarzom. Nie było to najlepsze spotkanie Piotra, on robi jednak postępy i myślę, że ją w końcu wykorzysta. Umówmy się – każdy zawodnik musi sobie poradzić z presją. To jest reprezentacja Polski, my chcemy grać na najwyższym poziomie. Starsi zawodnicy mają pozytywny wpływ na debiutantów. Myśląc o pewnym miejscu w wyjściowej jedenastce trzeba mieć stabilizację odpowiedniego poziomu przez pełne 90 minut. Liczę, że z czasem Piotr będzie grał lepiej.

 

O powrocie Krzysztofa Mączyńskiego
- Mączyński wraca po urazie. Dzisiaj potwierdził, że jest zawodnikiem, który robi postępy. Powinien mieć odpowiednią dyspozycję na 12 czerwca. Nie wiem, kto będzie grał przeciwko Irlandii Północnej. O personaliach będziemy decydować po spotkaniu z Litwą.

 

O grze na lewej obronie Thiago Cionka
- Chcieliśmy sprawdzić takie rozwiązanie w sytuacji, kiedy jest plaga kontuzji. Może tak się przydarzyć na mistrzostwach Europy, stąd w grach kontrolnych testujemy takie ustawienie. Kuba Wawrzyniak nie był gotowy, żeby wystąpić. Miał poważny uraz i nie trenował wiele dni. Jest już jednak wszystko w porządku i zobaczymy, jak będzie wyglądał w Krakowie. Wtedy podejmę decyzję odnośnie gry przeciwko Litwie.


O problemach Piszczka
- Łukasz Piszczek miał kłopoty żołądkowe. Nie nalegaliśmy, żeby grał. Każdy zawodnik, który poczułby się źle miał poprosić o zmianę.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)