Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Wojciech Szczęsny: Nie czuję się numerem jeden

Wojciech Szczęsny: Nie czuję się numerem jeden

Piłka nożna | 02 czerwca 2016 00:47 | Redakcja
Wojciech Szczęsny
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Wojciech Szczęsny

– Nie szukamy wymówek. Fajnie byłoby analizować wygrany mecz, ale przegraliśmy. Może dzięki temu zejdzie z nas powietrze – mówił po przegranym meczu z Holandią Wojciech Szczęsny.

 

Bramkarz reprezentacji Polski nie chciał przesądzać, że rozpocznie mecz z Irlandią Północną od pierwszej minuty. – Rywalizacja trwa. Oczywiście cieszę się, że zagrałem dzisiaj całe spotkanie, ale decyzja o tym kto zagra we Francji należy do Adama Nawałki – powiedział Szczęsny.

 

Zawodnik AS Roma stwierdził, że nie miał zbyt dużo do powiedzenia przy pierwszej bramce dla rywali. – Sytuacja przy pierwszym golu była trudna. Michał Pazdan miał dwóch zawodników do krycia. Napastnik Holendrów miał dużo miejsca na piątym metrze. Próbowałem coś zrobić, nie udało się. Vincent Janssen uderzył dobrze, ale musimy z tej sytuacji wyciągnąć wnioski. To dobry materiał do analizy. Po chwili dodał: – Nie szukamy wymówek. Fajnie byłoby analizować wygrany mecz, ale przegraliśmy. Może dzięki temu zejdzie z nas powietrze. Teraz odrobina odpoczynku i czeka nas analiza meczu z Holandią. Na pewno zmęczone nogi i grząskie boisko nie będą naszą wymówką.

 

– Nie można wyciągać z tej porażki daleko idących wniosków. Holandia pomimo tego, że nie awansowała na Euro we Francji prezentuje bardzo wysoki poziom. Dlatego nie ma sensu wyciągać negatywnych wniosków. Mamy materiał do analizy, a przed nami mecz z Litwą – zakończył reprezentant Polski.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)