Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna EURO 2016 przed nami. Typy SPORT4FANS na rozgrywki grupowe!

EURO 2016 przed nami. Typy SPORT4FANS na rozgrywki grupowe!

Piłka nożna | 09 czerwca 2016 18:34 | Paweł Przybyła
Czy Robert Lewandowski znów zabłyśnie?
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Czy Robert Lewandowski znów zabłyśnie?

W piątek 10. czerwca początek zmagań w finałach piłkarskich mistrzostw Europy 2016 we Francji. Po czteroletniej przerwie od dużego turnieju, o tytuł mistrzów Europy znów powalczą biało-czerwoni.
 

Po raz pierwszy w EURO udział weźmie kosmiczna jak dotąd liczba 24 zespołów. Modyfikacje w regulaminie spowodowały, że szanse na grę we Francji miały również drużyny z najlepszymi wynikami z trzecich miejsc w grupach eliminacyjnych.
 

Duże zmiany nastąpiły także jeżeli chodzi o sędziowanie, ale o tych nowościach dowiedzieliśmy się niedawno przed turniejem. Obecnie wybicie piłki z linii bramkowej rękoma przez zawodnika z pola, jeżeli tylko stwierdzi że futbolówka na pewno wpadła by do bramki, sędzia może zakwalifikować jako gola. Zerwano także z zasadą podwójnego karania w polu karnym.
 

Grupa A: Francja, Rumunia, Albania i Szwajcaria
Grupa gospodarza, czyli ta, do której nikt nie chce trafić. Mecze z Francją dla każdego z rywali będą wiązały się z niemożliwą do wypowiedzenia presją, ale że fakt występowania u siebie w domu nie gwarantuje sukcesu, nasz naród wie najlepiej. „Trójkolorowi” powinni pewnie wyjść ze swojej grupy, a kto potowarzyszy im w kolejnej fazie turnieju? Rumunia, Albania i Szwajcaria to naprawdę trzy, wyrównane zespoły. Nie mają w swoich kadrach wielkich gwiazd i żaden wynik pomiędzy tymi zespołami nas nie zaskoczy. Dla Albanii obecność na finałach EURO jest jednak nowością, więc może to oni sprawią niespodziankę?
Faworyci SPORT4FANS: Francja i Albania
 

Grupa B: Anglia, Rosja, Walia, Słowacja
Najciekawiej w tej grupie zapowiada się oczywiście pojedynek drużyn z wysp, czyli Anglii i Walii. To będzie prawdziwa wojna, oznaczona wieloma dodatkowymi smaczkami i tym, że każdy liczący się walijski piłkarz występuje w Premier League. Rosjanie jak zwykle na turniejach, solidni, ale nie liczylibyśmy na fajerwerki. Zamieszać może jednak Słowacja, której charyzmatyczny lider Marek Hamsik, powinien sporo dać i wnieść nutkę zaskoczenia w każdy, kolejny mecz.
Faworyci SPORT4FANS: Anglia i Słowacja
 

Grupa C: Niemcy, Polska, Ukraina i Irlandia Północna
Cóż mamy tutaj wiele mówić, liczymy na to, że z tej grupy wyjdą oczywiście biało-czerwoni. Kadra Adama Nawałki, już bez większego przynudzania, naprawdę jest jedną z najsilniejszych w historii, jeżeli nie najsilniejszą. Mamy Lewandowskiego i Milika, którzy powinni stać się maszynami do zdobywania bramek, oraz Glika i Krychowiaka, mających na celu przeobrażenie się w niezniszczalny mur obronny do bramki strzeżonej przez dowolnie wskazanego bramkarza. Pierwszy mecz z Irlandią Północną wygrać musimy, a potem, niech się dzieje wola nieba. Niemców i Ukraińców przedstawiać nie trzeba, a Irlandczycy z północy raczej nie odnajdą się na tym turnieju, bo do Francji przyjechali po długiej przerwie od grania na dużej imprezie.
Faworyci SPORT4FANS: Niemcy i Polska
 

Grupa D: Hiszpania, Chorwacja, Turcja i Czechy
Zdecydowanie najmocniejsza grupa tych mistrzostw. Hiszpanie w sparingach przed turniejem imponowali formą (wyjątek - ostatni sprawdzian z Gruzją), Chorwaci także są w niesamowitym gazie, Turcy jak zwykle nieobliczalni a Czesi, jak to Czesi, niepozorni, cisi, ale potrafią ukłuć. Nawet boleśnie (patrz 16.06.2012 we Wrocławiu). Hiszpania powinna w tej grupie górować, ale za czarnego konia tych rozgrywek wskazujemy Chorwatów, podobnie jak prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Faworyci SPORT4FANS: Hiszpania i Chorwacja
 

Grupa E: Włochy, Belgia, Szwecja i Irlandia
Naszym zdaniem, tutaj nie będzie wielkich niespodzianek. Mimo, że Szwecja ma w swoich szeregach boskiego Zlatana, Włosi i Belgowie powinni rywalizować o pierwsze miejsce w tej grupie. Włosi to zawsze włosi, a młoda reprezentacja Belgii aspiruje do grona najlepszych drużyn w Europie.
Faworyci SPORT4FANS: Włochy i Belgia
 

Grupa F: Portugalia, Węgry, Austria i Islandia
Portugalczycy powołaniami zaskoczyli najbardziej i golkiperów innych drużyn tej grupy straszyć będzie nie kto inny, jak Ricardo Quaresma. Jeżeli dołożymy do tego Ronaldo i Pepe, to piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego znów mogą być bardzo groźni. Olbrzymie ciśnienie jest w Austrii, cały Wiedeń pragnie wreszcie jakiegoś sukcesu i tam głośno mówi się, że sukces na tych mistrzostwach pociągnie za sobą falę olbrzymiej popularności piłki nożnej w tym kraju.
Faworyci SPORT4FANS: Portugalia i Austria
 

Pamiętajcie, że to tylko nasze typy. Jeżeli się nie zgadzacie i macie inne przeczucia, zapraszamy do komentowania!

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)