Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ekstraliga: walka o ligowy byt nadal trwa

Ekstraliga: walka o ligowy byt nadal trwa

Piłka nożna | 10 czerwca 2016 07:26 | Krzysztof Mokrzycki
Zagłębie Lubin wycofało się z rozgrywek
fot. www.lubsport.pl
Zagłębie Lubin wycofało się z rozgrywek

Miniony tydzień minął pod znakiem rozwiązania damskiej sekcji Zagłębia Lubin. Wiemy już oficjalnie, że „Miedziowe” nie dokończą nawet tegorocznych rozgrywek i ich pozostałe dwa spotkania zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść odpowiednio Wrocławia i Wałbrzycha. Co nie oznacza, że w przedostatniej kolejce nie będzie emocji.Ciekawie będzie w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik jest o krok od zapewnienia sobie wicemistrzostwa kraju. Szyki zespołowi z Lubelszczyzny będzie starał się pokrzyżować beniaminek z Wałbrzycha. Walczący w teorii wciąż o srebrne medale zespół Mitechu Żywiec pojedzie na mecz z mistrzem kraju, Medykiem Konin.

Medyk Konin vs Mitech Żywiec


Medyk jest jak walec, który rozjeżdża wszystko na swojej drodze, a przy okazji aplikuje kolejnym przeszkodom masę goli. Teraz do Konina przyjedzie Mitech i nie będzie faworytem. O zespole trenera Jaszczaka napisano już chyba w tym sezonie wszystko. Medyczki zdominowały Ekstraligę i z olbrzymią przewagą otwierają stawkę. Mitech wciąż gra o wicemistrzostwo, ale prócz wygranej w Koninie musi liczyć na porażkę Górnika. A przy okazji musi oglądać się za siebie, bowiem tam czai się już AZS Wrocław. Mitech wiosną gra bardzo dobrze, ale czy to wystarczy na potęgę z Konina? Dodajmy, że w tym sezonie oba mecze w fazie zasadniczej padły łupem Gawrońskiej i spółki. Jedno jest pewne; w sobotę ciężkie zadanie stoi przed Kingą Szemik i jej koleżankami z formacji defensywnej.
Typ redakcji: 3:0Górnik Łęczna vs AZS PWSZ Wałbrzych


Nie grający już o nic zespół z Wałbrzycha jedzie do Łęcznej pokusić się o sporą niespodziankę i wywiezienie choćby oczka z Lubelszczyzny. Zadanie to będzie bardzo trudne, zwłaszcza że na meczu zabraknie zawieszonej za czerwoną kartkę Darii Antończyk. Podstawowa bramkarka beniaminka wiosną prezentuje się bardzo solidnie i notuje jedynie pojedyncze wpadki i na pewno jej brak będzie osłabieniem akademiczek. Jej miejsce między słupkami zajmie najpewniej Jessica Ludwiczak i to może być jej wielka szansa. Górnik z kolei do meczu przystąpi w najsilniejszym zestawieniu, z będącą ostatnio w znakomitej formie strzeleckiej Eweliną Kamczyk. Faworytkami jest ekipa miejscowych, ale ambitny beniaminek na pewno nie będzie odstawiał nogi, a Agata Sobkowicz pewnie będzie chciała dorzucić coś do swojego dorobku bramkowego w tym sezonie. Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie Górnik dwukrotnie odprawił AZS; najpierw w Łęcznej wygrał 5:0, by w Wałbrzychu odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:1. Jak będzie tym razem?
Typ redakcji: 3:1Sztorm Gdańsk vs AZS PSW Biała Podlaska


Młody zespół Sztormu na własnym obiekcie podejmie nieprzewidywalną ekipę z Białej Podlaskiej. Lekkimi faworytkami spotkania wydają się być przed meczem zawodniczki znad morza, jednak AZS w tym sezonie już pokazywał, że najlepiej się czuje w roli skazanego na pożarcie. Może to oznaczać mniej więcej tyle, że nad morzem powalczy o pełną pulę. Sztorm jednak w Gdańsku gra świetnie i co najważniejsze, z meczu na mecz ten zespół się rozwija. AZS przede wszystkim to dosyć szczelna obrona i z przodu ofensywny duet Lefeld – Cieśla, ale naszym zdaniem na ambitne gdańszczanki to może być zwyczajnie za mało.
Typ redakcji: 1:0Czarni Sosnowiec vs KKP Bydgoszcz


Czarne, które w grupie spadkowej gromią kogo się da, będą miały kolejną szansę na pokazanie, że należy im się gra w grupie mistrzowskiej. Tym razem do Sosnowca zawita przedostatni zespół tabeli, czyli KKP Bydgoszcz. Wobec wycofania się Zagłębia Lubin zespół trenera Raczkowskiego wciąż ma szanse na utrzymanie ligowego bytu, ale do tego potrzeba jeszcze jakieś zdobyczy punktowej. Czarni zaś to ekipa, która najbardziej zawiodła w rundzie zasadniczej. W końcowej fazie sezonu Kaletka i spółka są jednak nie do zatrzymania i wydaje się, że KKP nie dysponuje na tyle mocnymi argumentami, by sprawić niespodziankę i przywieźć z delegacji choćby punkt. Ale, jak mawia klasyk, dopóki piłka w grze…
Typ redakcji: 3:0GOSiRKi Piaseczno vs Olimpia Szczecin


Arcyważny mecz także w Piasecznie, gdzie Olimpia znowu będzie walczyć o ligowe życie. Wskutek wycofania z rozgrywek Zagłębia wciąż ekipa Niewolnej ma szansę na pozostanie w Ekstralidze. W Piasecznie więc dobrze byłoby zrobić pierwszy krok. Tym bardziej, że GOSiRKi w tym sezonie już o nic nie grają i zwyczajnie może być problem z motywacją. Niewykluczone też, że trener Malarz będzie chciał trochę porotować składem i nie zagra tym, do czego nas przyzwyczaił. Olimpia zaś musi, mając za tydzień arcyważne spotkanie z KKP, pokazać, że wciąż zasługuje na grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ostatnie poczynania obu ekip pokazują, że faworytkami powinna być ekipa miejscowych i tak też typujemy.
Typ redakcji: 2:0

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)