Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Międzynarodowe towarzystwo w Wałbrzychu zagra o puchar

Międzynarodowe towarzystwo w Wałbrzychu zagra o puchar

Piłka nożna | 21 lipca 2016 11:48 | Krzysztof Mokrzycki
W sobotę rozpoczną się eliminacje
fot. walbrzyszek.com
W sobotę rozpoczną się eliminacje

Już w najbliższy weekend odbędzie się turniej piłki kobiecej w Wałbrzychu. Z okazji 70-lecia sportu wałbrzyskiego właśnie na taką inicjatywę zdecydował się prezydent miasta, Roman Szełemej, wraz z KS AZS PWSZ Wałbrzych, który będzie gospodarzem turnieju.

 

Trzeba przyznać, że organizatorzy zapewnili kibicom sporą dawkę emocji. Oprócz miejscowego zespołu, do Wałbrzycha przyjedzie lokalny rywal, AZS Wrocław, który ostatecznie zdołał uchronić się przed upadkiem z powodów finansowych, oraz rywalki zza granicy: czeska Lokomotiva Brno oraz niemiecka Silesia Goerlitz. Dodatkowo wstęp na zawody jest wolny, a klub już zapowiedział liczne atrakcje i niespodzianki dla tych, którzy w lipcowy weekend zechcą pojawić się w kompleksie Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej.

 

Lokomotiva Brno to ekipa, która w minionym sezonie świetnie radziła sobie w drugiej lidze czeskiej, ale dopiero w końcowej jej fazie, notując imponującą różnicę bramek (+69), a na ostatnie dziesięć ligowych meczów ekipa z kraju naszych sąsiadów wygrała aż dziewięciokrotnie!


2 liga czeska bowiem gra podobnym systemem, jak w minionym sezonie Ekstraliga – czyli podział na grupy mistrzowską i spadkową. Brno grało w tej drugiej i wygrało w niej komplet spotkań, zdobywając przy okazji masę bramek. Oznacza to pewnie tyle, że ekipa ta gra ofensywnie i na pewno będzie na co popatrzeć podczas weekendowego turnieju.


Silesia to z kolei ekipa, która powstała stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku. W minionym sezonie grywała w Landeslidze. Główną ideą tego tworu jest ogrywanie młodych zawodniczek, stąd prócz seniorskiej ekipy w klubie istnieją też rezerwy oraz zespoły młodzieżowe. Z racji tego, że Goerlitz leży tuż przy granicy z naszym krajem, w składzie tego zespołu znajduje się kilka Polek. Na pewno dla polskich zespołów będzie to znakomita okazja, aby skonfrontować siły z przedstawicielem niemieckiego futbolu, od lat nie bez przyczyny uważanego za wzór szkolenia i goszczącego w czołówkach rankingów. Może nie jest to rywal z najwyższej półki od naszych zachodnich sąsiadów, ale na pewno będzie to ciekawe doświadczenie dla wszystkich stron.


Akademiczek z Wrocławia i Wałbrzycha nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie walczyły w minionych rozrywkach w grupie mistrzowskiej i w zasadzie do końca liczyły się w walce o podium, lecz celu nie udało się ostatecznie wykonać. W obu ekipach na pewno zobaczymy kilka nowych zawodniczek, bowiem trenerzy Jasiński oraz Rynio będą chcieli zapewne już powoli zamykać kadry na zbliżający się sezon i podjąć decyzje odnośnie testowanych zawodniczek. Wiadomo też, że od czasów walkowera jesienią ubiegłego roku, obie akademickie jedenastki nie darzą się zbytnią sympatią i można określić to przedsmakiem tego, co czekać będzie nas w ligowych bojach. Emocji na pewno nie zabraknie, a na murawie będziemy mieli okazję zobaczyć choćby reprezentantki Polski: Wróblewską, Grabowską czy Matysik po stronie Wrocławia oraz Antończyk, Bosacką czy Rędzię po stronie Wałbrzycha.

 

Turniej rozpoczyna się w najbliższą sobotę. Na godzinę 17:00 zaplanowano bowiem eliminacje, zaś finały odbędą się dzień później, w niedzielę od godziny 11:00. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na obiektach Aqua Zdroju przy ulicy Ratuszowej 6 w Wałbrzychu. 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)