Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Finalista Champions League już dziś zagra w Polsce!
Ewa Pajor wróci dziś na stare śmieci
fot. wikipedia.org,
Ewa Pajor wróci dziś na stare śmieci

Finalista Champions League już dziś zagra w Polsce!

Piłka nożna | 23 lipca 2016 11:11 | Krzysztof Mokrzycki

Już dziś o godzinie 18;00 na stadionie w Koninie mistrz kraju, ekipa Medyka podejmie finalistę Champions League, czyli zespół Wolfsburga. Spotkanie to co prawda ma charakter jedynie towarzyski, ale trener Jaszczak bardzo poważnie traktuje ten sprawdzian jako próbę przed zbliżającym się turniejem kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń.Mistrzynie Polski wróciły niedawno z zagranicznego zgrupowania, podczas którego rozegrały kilka gier kontrolnych i wszystkie z nich zakończyły pewnymi zwycięstwami, a brylowała zwłaszcza Aleksandra Sikora, która gole strzelała wręcz hurtowo. Wolfsburg przyleciał do Polski już wczoraj i niestety, ale na pokładzie nie znalazło się kilka ważnych zawodniczek niemieckiej ekipy. Są za to byłe napastniczki Medyka, czyli Agata Tarczyńska i Ewa Pajor. Obie mają spore szanse na występ w Koninie.


Przyjazd tego typu ekipy do Polski pokazuje nam, że mamy w kraju perspektywy na rozwój, bo przecież niedawno w Lidze Mistrzyń Medyk grał z wielkim Olympique Lyon, który potem wygrał całe rozgrywki, w finale pokonując właśnie ekipę Wolfsburga. Jak wspomnieliśmy, dla trenera Jaszczaka mecz z Niemkami będzie generalnym sprawdzianem przed Ligą Mistrzyń i także okazją do przyjrzenia się nowym zawodniczkom oraz tym wciąż testowanym. Zobaczymy, jak potencjalne wzmocnienia Medyka zaprezentują się na tle klasowego rywala, nawet jeśli ten przybył do naszego kraju w niepełnym składzie. 2.Bundesliga, gdzie rają rezerwy Wolfsburga i tak prezentuje wyższy poziom niż nasza Ekstraliga, więc będzie to bardzo ciężki mecz i dobra lekcja dla Medyka Konin, która na pewno zaprocentuje.


Początek starcia w Koninie zaplanowano na odzinę 18:00 i bilety, choć płatne, rozchodzą się nieźle i na pewno kilka tysięcy ludzi pojawi się na trybunach w tym dniu. Wszak nie wiadomo, kiedy zespół z Niemiec ponownie zagości w Polsce.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)