Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna AZS PWSZ Wałbrzych i Górnik Łęczna zwyciężają w turniejach!

AZS PWSZ Wałbrzych i Górnik Łęczna zwyciężają w turniejach!

Piłka nożna | 25 lipca 2016 16:02 | Krzysztof Mokrzycki
AZS PWSZ wygrał turniej w Wałbrzychu.
fot. Katarzyna Szwarc, http://www.kszwarc.pl
AZS PWSZ wygrał turniej w Wałbrzychu.

Dwa międzynarodowe turnieje rozegrały polskie ekipy z Ekstraligi kobiet. W obu przypadkach nasze reprezentantki nie miały sobie równych i zarówno AZS PWSZ Wałbrzych, jak i Górnik Łęczna, sięgnęły po główne trofea turniejów w Wałbrzychu oraz na Litwie.Górnik Łęczna, wzmocniony między innymi siostrami Bujalskimi (AZS PSW), Jessicą Ludwiczak (AZS PWSZ) czy Anną Palińską (KKP), wygrał turniej na Litwie, w dwóch meczach zdobywając 9 bramek. W pierwszym starciu nasze panie pewnie, bo aż 5:0, rozbiły mistrzynie Łotwy, ekipę FK Rigas. Łupem bramkowym podzieliły się Ewelina Kamczyk (hat-trick), Zawistowska i Parczewska. W finale na nasze reprezentantki czekała litewska Gintra, która swój mecz grała dzień wcześniej (wygrała z Rigas 4:1), a co za tym idzie – miała 24 godziny odpoczynku więcej, niźli ekipa z Lubelszczyzny.
W finale Łęczna wygrała po ładnym dla oka i pełnym bramek spotkaniu 4:3, a bramki zdobywały: Sznyrowska (dwie), Karpińska oraz, tradycyjnie już, specjalistka od goli w finałach, Ewelina Kamczyk. Górnik zatem z kompletem punktów wygrał turniej na Litwie i z optymizmem czeka na rozpoczęcie się kolejnego sezonu Ekstraligi.


AZS PWSZ Wałbrzych z kolei brał udział, na własnych obiektach, w turnieju z okazji 70-lecia sportu wałbrzyskiego. W harmonogramie imprezy nastąpiła jedna zmiana, bowiem zamiast AZS Wrocław zagrał ostatecznie drugoligowy Darbor Bolesławice. Niestety, furory nie zrobił. Półfinały przebiegły bez większych niespodzianek. Wałbrzyszanki pokonały niemiecką Silesię aż 4:0, po dublecie Rędzi oraz golach Miłek i Mesjasz. W drugim półfinale Lokomitiva Brno pewnie rozbiła Darbor aż 5:0.
W niedzielę, w meczu o trzecią lokatę, Niemki z Silesi bez problemów pokonały drugoligowca aż 7:1, już do przerwy prowadząc 4:0. W ostatecznej rozgrywce AZS PWSZ dał sobie radę z Czeszkami, pokazując w drugiej połowie swoją wyższość i po dwóch bramkach Rędzi oraz golu powracającej po ciężkiej kontuzji młodziutkiej Smagur. Czy zastąpi ona Sobkowicz? Czas pokaże. W barwach wałbrzyszanek zobaczyliśmy Karolinę Gradecką i wszystko wskazuje na to, że obrończyni z Wrocławia zostanie nową piłkarką ekipy Kamila Jasińskiego, bowiem w wałbrzyskim turnieju pokazała się z bardzo dobrej strony. Akademiczki będą bardzo groźne w tym roku.


Dobre występy Górnika Łęczna i AZS PWSZ Wałbrzych zwiastują nam nie lada emocje przed rozpoczynającym się za niespełna dwa tygodnie sezonem ligowym. Górnik celował będzie na pewno w zdetronizowanie Medyka, z kolei akademiczki pewnie będą chciały poprawić piątą lokatę z minionych rozgrywek, a być może zawalczyć także o medale. Czy im się to uda? Pierwsza kolejka nowego sezonu już 6-7 sierpnia!


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)