Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna 4.kolejka Ekstraligi: Utytułowane kluby zagrają ze sobą!

4.kolejka Ekstraligi: Utytułowane kluby zagrają ze sobą!

Piłka nożna | 27 sierpnia 2016 19:24 | Krzysztof Mokrzycki
AZS Wrocław i Czarni Sosnowiec to najbardziej utytułowane kluby w kraju.
fot. www.lubsport.pl
AZS Wrocław i Czarni Sosnowiec to najbardziej utytułowane kluby w kraju.

Tym razem 4.kolejka Ekstraligi odbędzie się w komplecie w niedzielę. Głodni wrażeń kibice zobaczą tego dnia pięć spotkań, bowiem mecz Medyka z AZS UJ został rozegrany awansem w zeszłym tygodniu. Co ciekawego czeka nas w ostatni weekend sierpnia?Najciekawiej powinno być na boisku we Wrocławiu. Akademiczki zagrają bowiem ze znajdującymi się w coraz lepszej dyspozycji Czarnymi Sosnowiec. W miniony weekend zespół ze stolicy Dolnego Śląska odpoczywał, bowiem starcie z Medykiem zostało przełożone, także na pewno Wróblewska i spółka przystąpią do meczu wypoczęte i świeże.
Górnik Łęczna vs Olimpia Szczecin


W Łęcznej dojdzie do starcia dwóch jak dotąd niepokonanych ekip. O ile w przypadku Górnika to było raczej spodziewane, o tyle po Olimpii nikt się tego nie spodziewał i podopieczne Niewolnej, mimo osłabień przedsezonowych (Falborska i Michalska), grają naprawdę nieźle i gromadzą punkty. Górniczki jednak będą zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Trener miejscowych dysponuje niesamowitą siłą ognia i przed bramkarką gości, Niesterowicz, w niedzielne popołudnie, ciężki test. Mimo szczerych chęci sądzimy, że miejscowe potwierdzą wysoką formę i wygrają to spotkanie, choć raczej podobnych wyników, jak sezon temu, nie uświadczymy.
Typ redakcji: 3:0
GOSiRKi Piaseczno vs AZS PWSZ Wałbrzych


Ciekawie powinno być w Piasecznie, gdzie będący w coraz lepszej formie zespół trenera Malarza podejmie AZS PWSZ. Wedle bukmacherów faworytkami są przyjezdne, na których korzyść przemawia zarówno bilans spotkań w tym sezonie, jak i historia gier bezpośrednich. Tydzień temu oba zespoły grały mecze wyjazdowe, ale tylko Gosirki wracały z podniesioną głową, po wygranej 1:0 w Krakowie. Akademiczki tylko zremisowały w Szczecinie i trener Jasiński po meczu otwarcie przyznawał, że stracił dwa punkty. Choć zespół gospodyń rozkręca się w tym sezonie z meczu na mecz to sądzimy, że maszynka z Wałbrzycha w końcu zacznie funkcjonować należycie nie tylko w defensywie, ale i z przodu. Może lekarstwem na nieskuteczność z zeszłego tygodnia będzie młodziutka Smagur? Zobaczymy.
Typ redakcji: 0:1
AZS PSW Biała Podlaska vs Mitech Żywiec


Chyba jedna z największych niewiadomych kolejki. AZS PSW w ciągu tygodnia wzmocnił się dwiema zawodniczkami: Brzeziną oraz Michalską, i chce poprawić mizerny jak na razie dorobek punktowy. Mitech także zawodzi, bowiem w trzech meczach zdobył tylko jedno oczko i powoli traci punkty do czołówki, a przecież nie tak miało być. W Białej Podlaskiej któraś z ekip powinna się w końcu przełamać, ale ciężko powiedzieć, kto to będzie. Po stronie podopiecznych Beaty Kuty na pewno większe ogranie i doświadczenie, ale wciąż trenerka czeka, aż nowe piłkarki zgrają się z tymi starszymi stażem. AZS PSW z kolei niezmiernie liczy na Cieślę i Lefeld, ale czy to na Ekstraligę nie za mało? Naszym zdaniem będzie to bardzo wyrównany mecz i zwycięzcy nie zobaczymy.
Typ redakcji: 1:1
Sztorm Gdańsk vs UKS SMS Łódź


Sztorm, który zamyka ligową tabelę, zagra na własnym obiekcie z beniaminkiem z Łodzi. UKS, mimo zeszłotygodniowej wygranej, wciąż jest znakiem zapytania i w każdej chwili może zaskoczyć zarówno na plus, jak i minus. Sztorm z kolei, przetrzebiony przez kontuzje najlepszych piłkarek, będzie chciał odbić się od dna ligowej klasyfikacji i wygrać. Sezon temu, na wiosnę, w Gdańsku Kołacz i spółka prezentowały się bardzo dobrze, a w tym gościły jedynie Medyka (0:4). Łódzkie zawodniczki z kolei liczą na kolejny „dzień konia” Martyny Wiankowskiej. Ona plus Linda Dudek mają być kluczem do wygranej nad morzem. Trener Chojnacki z meczu na mecz dysponuje coraz bardziej zgranym teamem i wydaje się, że rozkręcające się łodzianki będą sprawiać niespodzianki. Wynik meczu ze Sztormem jest co prawda wielką zagadką, ale my minimalnie skłaniamy się w stronę miejscowych.
Typ redakcji: 1:0
AZS Wrocław vs Czarni Sosnowiec


Zdecydowany hit tej kolejki. AZS, który rozpoczął sezon od dwóch wygranych, tydzień temu pauzował, z kolei Czarne rozbiły Sztorm Gdańsk i pokazują, że im dalej w las tym lepiej wygląda współpraca nowych piłkarek z tymi starszymi stażem w klubie. Pisząc o Czarnych trzeba wspomnieć o znajdujących się w znakomitej dyspozycji Kaletce oraz Zdechovanovej, z kolei Wrocław… Wrocław to mieszanka wybuchowa, kilka zawodniczek z reprezentacyjnymi aspiracjami i nowy trener, który mimo osłabień poukładał zespół, jak należy. Ciężar zdobywania goli wzięła na siebie Cichosz, z kolei na skrzydle szaleje Grabowska. Dobrze rozpoczęła sezon też Wróblewska. Zacieramy już ręce na pojedynki w środku pola Asi oraz Nikol. U bukmacherów zdecydowanymi faworytkami są miejscowe, na których wygraną kursy wynoszą około 1,50. Naszym zdaniem tak łatwo wrocławiankom nie pójdzie.
Typ redakcji: 1:1


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)