Sport4fans.pl Piłka nożna Polki wygrały eliminacje! Niespodziewana wygrana nad Norwegią

Polki wygrały eliminacje! Niespodziewana wygrana nad Norwegią

Piłka nożna | 17 września 2016 18:43 | Krzysztof Mokrzycki
Polki wygrały turniej eliminacyjny!

Polki wstrząsnęły bukmacherami i odniosły tyleż niespodziewany, co w pełni zasłużony sukces. Na kolejkę przed końcem zmagań możemy napisać, że „Aniołki Kasprowicza” wygrały turniej eliminacyjny w Wielkopolsce i jako najlepsza drużyna tych zawodów wywalczyły awans do Elite Round!

Polki od początku meczu nie wystraszyły się dużo wyżej notowanych rywalek i rozpoczęły natarcia na bramkę Nilsen. Norweska bramkarka miała jednak masę szczęścia, bo między innymi dwukrotnie uratowało ja obramowanie bramki, po uderzeniach odpowiednio Klaudii Lefeld oraz Dominiki Grabowskiej. W 35.minucie Polki objęły prowadzenie – z rzutu karnego norweską golkiperkę zaskoczyła Kasandra Parczewska, która pewnie zamieniła jedenastkę na bramkę.
W drugiej połowie Norweżki rozpoczęły mocno, ale szybko nadziały się na akcję miejscowych, skutecznie sfinalizowaną przez Dominikę Grabowską. Przy stanie 2:0 nasze dziewczyny nieco spuściły z tonu i oddały inicjatywę rywalkom, ale te nie miały tego dnia żadnych argumentów, aby zaskoczyć pewnie spisującą się między słupkami Weronikę Lichy. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczne trenera Kasprowicza celująco zdały chyba najważniejszy test w tym roku.
Do rozegrania biało-czerwonym pozostało jeszcze jedno spotkanie – we wtorek rywalkami naszych orlic będzie najsłabsza w turnieju reprezentacja Armenii, która dziś uległa Rumunii 0:7.
Wygrana Polek oznacza, że nasze rodaczki wygrały polski turniej kwalifikacyjny, bez względu na wyniki meczów ostatniej kolejki. Mecz z Armenią będzie jedynie pożegnaniem z kibicami i turniejem, ale pozbawionym większej stawki.