Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Champions League: Trudne zadanie mistrzyń Polski
Medyk powalczy o awans do "16"
fot. wikipedia.org,
Medyk powalczy o awans do "16"

Champions League: Trudne zadanie mistrzyń Polski

Piłka nożna | 05 paździenika 2016 10:58 | Krzysztof Mokrzycki

Wówczas, gdy warszawska Legia walczy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jej żeński odpowiednik – Medyk Konin – już dziś rozegra bardzo ważne spotkanie w ramach fazy pucharowej Champions League! Rywalem będzie włoska Brescia.

 

Zespół ten nie jest najpewniej kojarzony w Polsce zbyt szeroko, a jedynie najbardziej zagorzali kibice o nim słyszeli. Ekipa ta to aktualny mistrz Włoch, który niedawno dopiero rozpoczął granie w sezonie 16/17. Zespół z Półwyspu Apenińskiego na otwarcie rozgrywek wygrał 6:0 w miniony weekend, a wcześniej odprawił w finale superpucharu Włoch Veronę 2:0. W świetnej formie wydają się być Fuselli oraz zwłaszcza Sabatino, która we wspomnianych dwóch meczach zdobyła cztery gole.


Medyk jednak nie jest bez szans. Podopieczne trenera Jaszczaka znajdują się w bardzo dobrej formie. Warto nadmienić, że w tym sezonie, wliczając w to turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń oraz mecze sparingowe, ekipa z Wielkopolski wygrała wszystkie spotkania, w tym mecz towarzyski ze słynnym Wolfsburgiem! W Ekstralidze kobiet ze znakomitej strony pokazują się przede wszystkim Sikora, Kostova i Gawrońska, a bardzo dobrze w zespół wkomponowały się sprowadzone przed sezonem Sałata i Guściora. Do tego należy dodać świetnie dysponowaną Natalię Pakulską i siejącą popłoch w polskiej lidze Paulinę Dudek. Mamy więc obraz silnego zespołu, który jest w stanie utrzeć nosa bukmacherom!


Ci nie są dla mistrzyń Polski zbyt łaskawi. Za każdą postawioną złotówkę na wygraną naszych rodaczek można wygrać nawet aż cztery! Naszym zdaniem to przesadzone typowania, bo mecz powinien być wyrównany a atut własnego obiektu i swoich kibiców powinien sprzyjać Medykowi.


Co więcej, stare polskie przysłowie mawia, że do trzech razy sztuka. Dla zespołu trenera Jaszczaka będzie to trzecie podejście w walce o awans do top16 Europy – bardzo blisko było dwa lata temu, kiedy to Medyk u siebie wygrał 2:0 z Glasgow City, by na wyjeździe przegrać po dogrywce 0:3 i odpaść z rozgrywek. Piłka kobieca ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna i nawet trzy gole różnicy to tak naprawdę niewiele.


Trener Medyka ma powód do zadowolenia, bowiem po kontuzji odniesionej na zgrupowaniu reprezentacji do normalnej dyspozycji wraca Ola Sikora, czyli kluczowa postać zespołu mistrzyń kraju. Nie zagra za to kontuzjowana Natalia Chudzik, ale i bez niej kadra na to spotkanie wygląda znakomicie.


W tym sezonie ligowym Medyk rozegrał siedem spotkań, w których odniósł komplet zwycięstw. Strzelił aż 47 goli, tracąc tylko dwa! W ostatni weekend ekipa pauzowała i przygotowywała się, trenując właśnie pod zespół z Włoch. Wydaje się, że akcja może zakończyć się powodzeniem.

 

Początek spotkania w Koninie o godzinie 15:30. Dziewczyny z Konina nie są faworytkami, ale na pewno zostawią na boisku mnóstwo zdrowia, ambicji i walki. Mecz prawdopodobnie będzie można obejrzeć w Internecie, na kanale Medyk TV. Zapraszamy przed odbiorniki i kibicujmy mistrzyniom Polski!

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)