Sport4fans.pl Piłka nożna Spektakl na PGE Narodowym. Król Lewandowski!

Spektakl na PGE Narodowym. Król Lewandowski!

Piłka nożna | 08 paździenika 2016 22:19 | Hubert Błaszczyk
Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski pokonała 3:2 (2:0) Danię w meczu 2. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2018. Trzy bramki dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski. Gole dla przyjezdnych strzelali Kamil Glik (sam.) i Yussuf Poulsen.

Po nieudanym meczu w Astanie część kibiców i ekspertów miała obawy jak piłkarze Adama Nawałki zaprezentują się w starciu z teoretycznie najgroźniejszym – obok Rumunii – rywalem w grupie eliminacyjnej.

Początek spotkania nie napawał optymizmem. Niepewnie grał blok defensywny, a błędy popełniał Kamil Glik. Zawodnik AS Monaco zupełnie nie przypominał gracza, którzy na Euro 2016 był zaporą nie do przejścia. Na szczęście dla biało-czerwonych Duńczycy byli nieskuteczni, a po kwadransie swój show rozpoczął Kamil Grosicki.

Grosik wypracował pierwszego gola. Skrzydłowy przedarł się przez defensywę rywali i idealnie dograł do Lewandowskiego, który wykończył akcję. Druga bramka padła po faulu na Arkadiuszu Miliku. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był kapitan reprezentacji Polski.

Po przerwie napastnik Bayernu Monachium znów dał znać o sobie. W pojedynku szybkościowym oszukał dwóch obrońców i pokonał po raz trzeci bezradnego Schmeichela.

Prowadzenie dość mocno uśpiło polską defensywę. W poczynania linii obronnej – podobnie jak w Astanie – wkradł się chaos. Najpierw teoretycznie niegroźnej sytuacji Łukasza Fabiańskiego przelobował Glik. Z kolei w 69. minucie błąd Łukasza Piszczka wykorzystał Poulsen.

W końcówce sporo ożywienia w poczynania gości wprowadził Pione Sisto. W 80. minucie ważny pojedynek wygrał z nim Thiago Cionek. Obrońca Palermo w sobotnim spotkaniu nie zawiódł. Nie silił się na wyszukane zagrania, ale był skuteczny.

Polska zajmuje trzecie miejsce w grupie E eliminacji mistrzostw świata 2018. Biało-czerwoni mają cztery punkty – tyle samo co prowadząca Rumunia.