Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: wykonaliśmy plan, ale zabrakło jakości

Adam Nawałka: wykonaliśmy plan, ale zabrakło jakości

Piłka nożna | 12 paździenika 2016 00:49 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka

– Wykonaliśmy plan, zdobyliśmy sześć „oczek”. Będziemy mieli wiele czasu na analizę. Brakowało spokoju, cierpliwości, rozegrania na dobrym poziomie ataku pozycyjnego. Od tego momentu może być tylko lepiej – powiedział Adam Nawałka na konferencji prasowej po meczu z Armenią (2:1).

 

We wtorkowym spotkaniu udział przy dwóch golach dla reprezentacji Polski miał Robert Lewandowski. Selekcjoner po meczu wypowiadał się o kapitanie w samych superlatywach.

 

– Bez dwóch zdań Robert robi różnicę w naszej grze. Był fantastyczny w obu spotkaniach. Pracuje dla drużyny i wykonuje świetną pracę. W meczu z Armenią gracze grali do ostatniej minuty. To efekt tego, że było odpowiednie nastawienie i wiara w wygraną. Jest to jeden z plusów, natomiast inne aspekty – jakość, poziom gry – to ich zabrakło, dlatego przeżywaliśmy trudne momenty – tłumaczył Nawałka.

 

W trakcie trwającego zgrupowania w szeregach piłkarzy kilkakrotnie widać było rozluźnienie. Selekcjoner biało-czerwonych stwierdził jednak, że nie widzi zmiany nastawienia u zawodników.

 

– Nie mam zastrzeżeń, jeśli chodzi o pracę zawodników podczas treningów. Jest jedna podstawowa sprawa – braki w składzie. Zabrakło Milika i Piszczka i jakość była zupełnie inna. Zawodnicy, którzy kandydują do kadry muszą cały czas ciężko pracować. Cały czas staramy się tak przygotować drużynę, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał. Będzie pracować nad efektywnością gry. Grając dwójką napastników mieliśmy wyglądać lepiej, ale przy kilku sytuacjach zabrakło skuteczności – dodał.

 

Na pytanie o plan gry, Nawałka odpowiedział: – Chcieliśmy zapełnić lukę po Miliku, by były akcje oskrzydlające – grał Rybus, Grosicki i Błaszczykowski, który miał się włączać do akcji ofensywnych. Taki był plan. Zieliński miał być kreatorem gry. Miała nas cechować gra do przodu i dominacja. Korzystaliśmy jednak ze stałych fragmentów gry. Dawno nie strzeliliśmy gola w ten sposób – jest to jakiś pozytywny znak.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)