Sport4fans.pl Piłka nożna Derby Polski dla Legii. Bijatyka i zwycięski gol Hamalainena

Derby Polski dla Legii. Bijatyka i zwycięski gol Hamalainena

Piłka nożna | 22 paździenika 2016 22:47 | Hubert Błaszczyk

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla mistrzów Polski w 93. minucie zdobył Kasper Hamalainen. Gol nie powinien zostać uznany, gdyż zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

Pierwsza połowa hitowego starcia rozczarowała. Poznaniacy nastawiali się na kontry, a Legia nie potrafiła wykorzystać pojedynczych szans. Świetną okazję zmarnował Nemanja Nikolić. Węgier nie trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie tradycji stało się zadość. W 64. minucie fatalny błąd popełniła defensywa gości, co wykorzystał Nikolić. Po golu na zmiany zdecydował się trener poznaniaków – Nenad Bjelica. Chorwat najpierw posłał na boisko Marcina Robaka, a na ostatnie dziewięć minut pojawili się Dawid Kownacki i Radosław Majewski. Ta dwójka wprowadziła sporo ożywienia w poczynania Lecha.

Tuż przed rozpoczęciem się doliczonego czasu gry Michał Kopczyński faulował w polu karnym Macieja Makuszewski. Karnego na wyrównującą bramkę zamienił Robak.

Po trafieniu napastnika Kolejorza na boisku rozpoczęła się regularna bitwa. Rozpoczął ją Arkadiusz Malarz, który uderzył prowokującego warszawskich kibiców „Kownasia”. Do bramkarza Legii podbiegł rezerwowy golkiper gości – Jasmin Burić. Po chwili do bójki dołączyli niemal wszyscy gracze. Sędzia Szymon Marciniak postanowił ukarać Bośniaka czerwoną kartką, żółte kartoniki otrzymali Malarz i Kownacki.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, strzał Łukasza Brozia do boku odbił Matus Putnocky, a do bezpańskiej piłki dobiegł wprowadzony chwilę wcześniej Kasper Hamalainen i pewnym strzałem zapewnił Legii trzy punkty. Gol dla gospodarzy nie powinien być jednak uznany. Fin znajdował się bowiem na pozycji spalonej.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:0)
Bramki: Nikolić (64), Hamlainen (90+3) – Robak (90)