Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Rybnik nie zwalnia tempa. Awans do Ekstraligi futsalu!

Rybnik nie zwalnia tempa. Awans do Ekstraligi futsalu!

Piłka nożna | 07 listopada 2016 20:13 | Krzysztof Mokrzycki
Ekstraliga futsalu kobiet zapowiada się pasjonująco.
fot. twitter.com
Ekstraliga futsalu kobiet zapowiada się pasjonująco.

Rozgrywki kobiecej Ekstraligi w tym roku powoli dobiegają końca i czas szukać już innych rozrywek na długie, jesienne i zimowe, wieczory. Dobrą alternatywą wydaje się liga futsalowa. W miniony weekend w turnieju eliminacyjnym awans do Ekstraklasy wywalczyły zespoły ze Słomnik oraz Rybnika.W turnieju miały wziąć udział cztery zespoły, ale ostatecznie z występu zrezygnowała ekipa GTS Bojszowy. W efekcie do walki o promocję wystąpiły kluby: TS ROW Rybnik, Orzeł Jelcz Laskowice oraz oraz LEX Kancelaria Słomniki. Przed turniejem ciężko było wskazać faworytki. Przede wszystkim oczy zwrócone były na członkinię wskrzeszonej kadry futsalowej, bramkarkę Orła - Andżelikę Dąbek. Prócz niej na parkietach mogliśmy też zobaczyć powołaną ostatnio na zgrupowanie tejże reprezentacji Agatę Sobkowicz czy kilka innych, znanych ligowym kibicom, piłkarek.


W pierwszym meczu gospodynie turnieju spotkały się z ekipą z Rybnika i po emocjonującym meczu padł remis 2:2. W kolejnych meczach Orzeł Jelcz Laskowice przegrał odpowiednio 0:1 z TS ROW oraz 1:2 z Kancelarią i przez to pożegnał się z marzeniami o wywalczeniu awansu do futsalowej Ekstraligi. Marzenia o krajowej potędze działacze tego klubu będą zatem musieli odłożyć przynajmniej o kolejne 12 miesięcy.


Tymczasem zarówno Kancelaria, jak i TS ROW, rozpoczną zmagania o tytuł halowych mistrzyń Polski już za niespełna dwa tygodnie, bowiem pierwszą kolejkę zaplanowano na 20 listopada. Zwłaszcza ciekawie zapowiada się debiut w tych rozgrywkach zespołu z trzeciej ligi – Rybnik podejmie powiem czołowy zespół w kraju, ekipę AZS UJ Kraków, która w poprzedniej edycji przegrała dopiero w wielkim finale.


Piłka halowa, zwana futsalem, nie jest zbyt popularna, zwłaszcza w wykonaniu kobiet, na terenie naszego kraju. Być może dzięki utworzeniu nie tak dawno reprezentacji narodowej te rozgrywki zyskają na kibicach i zainteresowaniu mediów. Bo przecież, jakby nie patrzeć, piłka jest kobietą.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)