Sport4fans.pl Piłka nożna Rekord Ligi Mistrzów w Dortmundzie. 12 goli!

Rekord Ligi Mistrzów w Dortmundzie. 12 goli!

Piłka nożna | 22 listopada 2016 23:00 | Hubert Błaszczyk
Marco Reus
Marco Reus

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Borussią Dortmund 4:8 (2:5) w spotkaniu piątej kolejki Ligi Mistrzów. To nowy rekord tych elitarnych rozgrywek. Poprzednie osiągnięcie należało do AS Monaco i Deportivo La Coruna. Drużyna z księstwa w sezonie 2003/2004 wygrała 8:3.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się dla Legii w wymarzony sposób. W dziesiątej minucie bramkę dla mistrzów Polski finezyjnym strzałem zdobył Aleksandar Prijović. W poczynania warszawian wkradło się jednak zbyt dużo rozluźnienia. Pomiędzy 17 a 20 minutą trzy gole strzelili gospodarze. Po chwili odpowiedział ponownie Prijović, ale na przerwę dortmundczycy schodzili, prowadząc 5:2.

Defensorzy mistrza Polski zostawiali piłkarzom BVB zbyt wiele miejsca. Nie popisał się też debiutujący w Lidze Mistrzów Radosław Cierzniak. Bramkarz legionistów przy trzeciej bramce nabił piłkę na głowę Nuriego Sahina.

W drugiej połowie piłkarze Jacka Magiery zachowali więcej balansu pomiędzy ofensywą a defensywą. Stracili co prawda trzy gole, ale gra obronna wyglądała lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Legia odpowiedziała też dwiema pięknymi akcjami, po których gole strzelili Nemanja Nikolić i Michał Kucharczyk. Wynik na 8:4 w drugiej minucie doliczonego czasu gry ustalił Marco Reus. Reprezentant Niemiec skompletował tym samym hat-tricka.

***

W drugim spotkaniu tej grupy Real Madryt pokonał na wyjeździe 2:1 Sporting Lizbona. Królewscy prowadzili po golu w pierwszej połowie Raphaela Varane’a. Lizbończycy od 64 minuty musieli radzić sobie bez Joao Pereiry, który otrzymał czerwoną kartkę. Paradoksalnie ta sytuacja podziałała na nich motywująco. Na dziesięć minut przed końcem wyrównał Adrien Silva. Madrytczycy zadali jednak decydujący cios. W 87. minucie drugiego gola dla obrońców tytułu strzelił Karim Benzema.

Taki wynik oznacza, że ostatni mecz w Warszawie pomiędzy Legią a Sportingiem będzie decydował o trzecim miejscu w grupie. Gwarancję gry w europejskich pucharach wiosną da warszawianom tylko zwycięstwo.

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8:4 (5:2)
Bramki: Kagawa 17’, Kagawa 18’, Sahin 20’, Dembele 29’, Reus 32’, Reus 52’, Passlack 81’ Reus 90+2’ – Prijović 10’, Prijović 24’, Kucharczyk 57’, Nikolić 83’