Sport4fans.pl Piłka nożna Dojrzałe zwycięstwo. Mundial już blisko!

Dojrzałe zwycięstwo. Mundial już blisko!

Piłka nożna | 10 czerwca 22:31 | Hubert Błaszczyk
Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski pokonała Rumunię 3:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Hat-tricka zanotował Robert Lewandowski. Biało-czerwoni są już bardzo bliscy wyjazdu na mundial do Rosji.

Adam Nawałka dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z meczem w Czarnogórze. Łukasza Fabiańskiego zastąpił w bramce Wojciech Szczęsny, a zamiast Grzegorza Krychowiaka w środku pola zajął miejsce Krzysztof Mączyński.

Polacy długo bili głową w mur. Niemoc w 29. minucie przerwał Lewandowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za nierozważny faul rumuńskiego obrońcy. Tuż przed przerwą powinno być 2:0, ale doskonałego podania Krzysztofa Mączyńskiego nie wykorzystał zawodnik Bayernu Monachium.

Była to jedna z ostatnich akcji przeprowadzonych przez „Makę”. Gracz Wisły Kraków ucierpiał w jednym ze starć i udał się do szpitala na badania. Na boisku zastąpił go Krychowiak, który nie był jednak tak aktywny w ofensywie.

W drugiej połowie biało-czerwoni szybko rozstrzygnęli losy meczu. W 57. minucie Robert Lewandowski wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego. Pięć minut później było już 3:0. „Lewy” wykorzystał kolejną jedenastkę. Tym razem faulowany był pomocnik Napoli.

Ostatni kwadrans był nerwowy w wykonaniu naszej reprezentacji. Wykorzystali to goście, którzy zdobyli dość przypadkową bramkę po rykoszecie. Trafienie Bogdana Stancu to jednak wszystko, na co było stać tego dnia Rumunów.

Polacy po sześciu seriach spotkań są bardzo bliscy awansu do mistrzostwa świata do Rosji. Prowadzą w tabeli grupy E z dorobkiem 16 punktów. Na drugiej i trzeciej pozycji plasują się Czarnogóra i Dania. Obie reprezentacje tracą do biało-czerwonych po sześć „oczek”.

Polska – Rumunia 3:1 (1:0)
Bramki: Lewandowski 29’ (karny), Lewandowski 57’, Lewandowski 62’ (karny) – Stancu 77’