Sport4fans.pl Piłka nożna Jedziemy do Rosji! „Lewy” znów wielki

Jedziemy do Rosji! „Lewy” znów wielki

Piłka nożna | 08 paździenika 22:17 | Hubert Błaszczyk
Robert Lewandowski

Polska pokonała Czarnogórę 4:2 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Tym samym biało-czerwoni zapewnili sobie awans na mundial w Rosji. Jeśli ktoś myśli, że było to ławe spotkanie, to bardzo się myli.

Zaczęło się jak w filmach Hitchcocka – od mocnego uderzenia. Po golach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego Polska prowadziła 2:0. W grę zawodników Adama Nawałki wkradło się jednak rozluźnienie.

Czarnogórcy nie wykorzystali ogromnego błędu Kamila Glika, kiedy mieli idealną szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Biało-czerwoni od 30. minuty grali w ślamazarnym tempie, podobnie było przez większą część drugiej połowy.

Z letargu nie wybudziła ich też przepiękna bramka Stefana Mugosy, który zdobył ją przewrotką. Chwilę później było 2:2. Wojciecha Szczęsnego pokonał Żarko Tomasević.

Szykowało się nerwowe ostatnie siedem minut spotkania, ale Polaków uratował Robert Lewandowski, który wykorzystał niedokładne podanie obrońcy do bramkarza i wyprowadził gospodarzy ponownie na prowadzenie. To również on miał spory udział przy samobójczym trafieniu Czarnogórców na 4:2, które rozstrzygnęło losy meczu.

Polacy awansowali na mundial do Rosji, ale przed nimi wiele pracy. W ataku selekcjoner dysponuje ogromną siłą, ale w jesiennych meczach towarzyskich musi popracować nad defensywą. Biało-czerwoni zbyt łatwo tracą bramki. Na mistrzostwach świata takie błędy na pewno nie ujdą im na sucho…

Polska – Czarnogóra 4:2 (2:0)
6’ Krzysztof Mączyński, 16’ Kamil Grosicki, 85’ Robert Lewandowski, 87’ Filip Stojković (sam.) – 78’ Stefan Mugosa, 83’ Żarko Tomasević