Sport4fans.pl Piłka nożna Słowik bohaterem Śląska. "Mieliśmy rozpracowane strzały Angulo"

Słowik bohaterem Śląska. "Mieliśmy rozpracowane strzały Angulo"

Piłka nożna | 25 lutego 18:39 | Maciej Baraniak

W 24. kolejce Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1 ( 0:1). Dla zabrzan bramkę strzelił Michał Koj w 7 minucie, wyrównał Arkadiusz Piech w 66 minucie. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników.

Szymon Żurkowski ( Górnik Zabrze)

Bardzo chciałem strzelić bramkę, ale tym razem się nie udało. Na pewno to nie była ostatnia okazja i będę starał się wykorzystywać okazje w następnych spotkaniach. Szkoda tych straconych punktów, ale widać, że jest coś jeszcze do poprawy. Igor Angulo jeszcze swoje strzeli, nic się nie dzieje. To, że mnie faulują to też dobrze świadczy, trzeba przetrwać – piłka nożna to nie są szachy.

Jakub Słowik (Śląsk Wrocław)

Czasami napastnicy strzelający rzuty karne zmieniają narożniki w które strzelają, ale mieliśmy rozpracowane jego strzały (Jakub Słowik obronił rzut karny wykonywany przez Igora Angulo w 87 min. spotkania – dop.aut). Chciałem obronić ten strzał. Mariusz Pawelec wierzył, że obronię ten strzał i cieszę się, że pomogłem. Zostawię dla siebie czy chciałem rozproszyć w jakiś sposób strzelca przed tym strzałem, – nie wszystko musi być zdradzane. Gra i miejsce Górnika Zabrze w tabeli pokazuje, że to jest dobry zespół. Mieliśmy dzisiaj przed nimi respekt, tym bardziej, że zaczęliśmy po przerwie zimowej od dwóch porażek, więc oczekiwaliśmy dzisiaj zwycięstwa. Co prawda dzisiaj się nie udało, ale szanujemy ten punkt.

Robert Pich (Śląsk Wrocław)

Wiedzieliśmy, że Górnik jest mocnym zespołem. Bardzo mocno zaczęli to spotkanie, grając wysokim pressingiem. Dużo piłek traciliśmy na początku. Spodziewaliśmy się dwóch zmian w tym spotkaniu, ale koncentrowaliśmy się na meczu. Mieliśmy swoją taktykę na ten mecz i to , że Górnik zmienił trochę w swoim składzie, nie spowodowało zmian u nas. Byłbym zadowolony, żeby każdy z zawodników z naszej kadry był zdrowy i żeby była większa rywalizacja w zespole. Bylibyśmy wówczas mocniejsi jako zespół.

Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław)

Trzeba odnajdywać się na każdej pozycji, mamy piłkarzy w zespole, ale szkoda ,że są kontuzjowani i nie ma ich z nami. Po tym meczu po części można być zadowolonym, bo pierwszą połowę zawaliliśmy, ale w drugiej lepiej już to wyglądało. Trzeba szanować to co się ma , bo Górnik cisnął strasznie, pozwalaliśmy im za dużo na kontrataki. Jak zauważmy gra Górnika praktycznie opiera się na tym, że piłka jest zagrywana do środkowego i od razu jest atak napastnika. Dają mu fajne piłki do wykończenia. W drugiej połowie też mieli dużo sytuacji, rzut karny. VAR jest takim system, że daje możliwość sprawdzenia. Gdyby nie było VAR-u to podejrzewam, że nie byłoby tego karnego. Sędzia praktycznie tego nie widział, tylko mu podpowiadają. To jest łatwiejsze teraz dla sędziów. Przy żółtej kartce powiedziałem, że była nasza piłka. Dla mnie teraz zrobili się tacy delikatni, cokolwiek nie powiesz, jak w juniorach – nic nie można mówić, nie można przeklinać. Śmieszne to jest. Za dużo sędzia im tam dawał, na krzyk, a wiadomo jak to jest w ferworze walki.