Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (wypowiedzi)

Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1 (wypowiedzi)

Piłka nożna | 15 kwietnia 13:12 | Maciej Baraniak
Kamil Dankowski
fot. Marcin Karczewski/Superstar.com.pl
Kamil Dankowski

W ramach 30. kolejki sezonu Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław uległ Górnikowi Zabrze 0:1 (0:0). Bramkę w tym spotkaniu zdobył w 85 min. Jesus Jimenez. Wrocławski zespół po tym spotkaniu ostatecznie zajął 13. pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej i skomplikował sobie sytuację odnośnie dalszego terminarza, już w rundzie finałowej. Czekają ich teraz cztery spotkania wyjazdowe i tylko trzy domowe.

 

Pomeczowe wypowiedzi:


Igors Tarasovs (Śląsk): Mieliśmy swoją sytuację w pierwszej połowie, ale w sumie to był taki mecz do pierwszej bramki. Ale niestety wpadła do naszej bramki i zrobiliśmy sobie tym samym duży problem. Będziemy walczyć teraz dwa razy więcej. Nie idzie nam piłka w bramkę przeciwnika. Mamy co prawda dużo stałych fragmentów, ale musimy jeszcze bardziej nad nimi popracować, trzeba strzelać te bramki żeby wygrywać. Strzał po którym straciliśmy gola był precyzyjny, ale musimy zanalizować też dlaczego on tak łatwo wszedł w pole karne i oddał ten strzał. Nie zablokowaliśmy tego i wyglądało to za łatwo, dlatego też wpadła ta bramka. Na takim poziomie nie możemy tak łatwo dawać przeciwnikowi wchodzić w pole karne. W ostatniej akcji chciałem się zmobilizować żeby coś z tego wyszło, trochę zrobiliśmy tam zamieszania, ale piłka niestety nie spadła pod nasze nogi.

 

Kamil Dankowski (Śląsk): Wydawało mi się, że kontrowaliśmy przebieg tego meczu z Górnikiem. Może ta kontrola spowodowała, że zaspaliśmy trochę na tę jedną akcję i straciliśmy gola. Myślę, że moja gra była bez fajerwerków, ale konkretnie z tyłu i bez głupich błędów. Będziemy mieli analizę i więcej się na ten temat nie chcę wypowiadać, trenerzy powiedzą swoje. Wiemy dokładnie teraz co się będzie działo i wszyscy wiemy jaka jest teraz sytuacja. Jesteśmy silną drużyną i wyjdziemy z tego razem.


Z Wrocławia, Maciej Baraniak

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)