Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Piątek w Ekstraklasie: Widzew podtrzyma zwycięską passę

Piątek w Ekstraklasie: Widzew podtrzyma zwycięską passę

Piłka nożna | 12 kwietnia 2013 16:19 | Hubert Błaszczyk
Mariusz Stępiński w ataku
fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news
Mariusz Stępiński w ataku

Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy powoli wkraczają w decydującą fazę. W piątek będziemy jednak świadkami spotkań zespołów, które są obecnie na bezpiecznych pozycjach. Martwić musi się tylko Pogoń, która wiosną zdobyła zaledwie jeden punkt i goni ją Podbeskidzie.


Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 2 (piątek, 18:00)
Mecz Pogoni z Jagiellonią w poprzedniej kolejce był idealną prezentacją, jak nie należy grać w piłkę nożną. Szczecinianie pomimo kilku szans nie potrafili wepchnąć piłki do siatki. Ich indolencji strzeleckiej nie można tłumaczyć pechem. Po prostu zawodnikom Portowców brakuje umiejętności. Na euforii po awansie można było jechać tylko w pierwszej rundzie, teraz zespół wygląda na przybity i źle przygotowany do rundy rewanżowej, a Widzew w piłkę grać potrafi, co pokazał w tym sezonie niejednokrotnie. Łodzianie dobrze grali zazwyczaj fragmentami, dlatego też nie mają zbyt wielu punktów na swoim koncie, a na wiosnę nie zachwycali. Wydaję się nam jednak, że będący w dobrej formie Pawłowski coś strzeli i mecz zakończy się zwycięstwem 1:0 Widzewa.


Zagłębie Lubin – Korona Kielce X (piątek, 20:45)
Zagłębie to klub, w którym nie brakuje właściwie niczego. Świetna baza treningowa, zagraniczny trener, dobrze opłacani piłkarza, a wyników jak nie było, tak nie ma. Lubinianie tracą punkty z ligowymi średniakami. Obecnie plasują się na 12. pozycji, co na pewno nie jest szczytem ich marzeń. Trener Hapal przebąkuje jeszcze o walce o puchary, ale według nas jest to już walka przegrana. Korona do Lubina przyjedzie na pewno powalczyć. Podopieczni Ojrzyńskiego to zawodnicy, którzy nie położą się na murawie, nawet przed FC Barceloną. Ich gra w ataku w ostatnich kolejkach pozostawiała jednak sporo do życzenia. W Lubinie stawiamy na 1:1.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)