Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Piątek w Ekstraklasie: Korona bezwzględna na własnym stadionie

Piątek w Ekstraklasie: Korona bezwzględna na własnym stadionie

Piłka nożna | 19 kwietnia 2013 14:14 | Hubert Błaszczyk
Radość Korony
fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news
Radość Korony

W piątek kolejne ważne sprawdziany czekają zespoły Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Obie drużyny walczą o europejskie puchary, ale w ostatniej kolejce nie zachwyciły. Widzew i Korona, to trudni przeciwnicy na własnych stadionach, dlatego stawiamy, że Piast i Górnik nie powiększą znacząco swojego dorobku. Jeśli nasze przewidywania się sprawdzą, to szansę na odskoczenie od tej dwójki będzie miał w niedzielę trzeci w tabeli Śląsk.


Widzew Łódź – Piast Gliwice X (piątek, 18:00)
Widzew odbił się w ostatnich kolejkach od dna. Łodzianie nadal jednak nie grają w ten sposób, jak na to wskazywałby potencjał zespołu. Ledwie remis ze słabą Pogonią w ostatniej kolejce nie może napawać optymizmem. W meczu z Piastem nie zagra podstawowy zawodnik gospodarzy, Hachem Abbes. Tunezyjczyk w tej rundzie nie jest jednak pewnym zawodnikiem, dlatego absencja defensora wcale nie musi okazać się znaczącym osłabieniem. Z kolei gliwiczanie wiosnę mają nadzwyczaj dobrą. Przed tygodniem Piasta jeszcze poważnie traktowaliśmy jako kandydata do gry o europejskie puchary. Po laniu od Lecha zdanie musimy jednak zmienić. Zespół Brosza to nie jest jeszcze drużyna, która w ważnych meczach potrafi zagrać na maksimum swoich możliwości. Do Łodzi z drużyną nie pojechał Mariusz Zganiacz, który urazu nabawił się w starciu z Tomasem Docekalem. Ten drugi z kolei obserwowany jest przez sztab reprezentacji Czech. Bramka w meczu z Widzewem na pewno byłaby dla Docekala zbawienna. Stawiamy na 1:1 po niezbyt pasjonującym spotkaniu.


Korona Kielce – Górnik Zabrze 1 (piątek, 20:45)
Korona w domu, a Korona na wyjeździe to dwie różne drużyny, dlatego też typujemy, że gospodarze pokonają dziś zespół Górnika Zabrze. Przyjezdni w rundzie wiosennej wygrali zaledwie dwa spotkania, a przegrali pięć. Wydaję się, że pomysł na zespół prezentowany przez Adama Nawałkę powoli się wyczerpuje. Zabrzanie mieli i nadal mają realne szanse na grę w europejskich pucharach, ale ich forma wcale nie wskazuje na to, by zawodnicy Górnika chcieli osiągnąć ten cel. Dziurawa obrona i indolencja strzelecka graczy ataku to główne grzechy zespołu z Zabrza. Na równym poziomie gra jedynie Łukasz Skorupski i Aleksander Kwiek. Dwójka zawodników meczu jednak nie wygra. Z kolei Korona na własnym stadionie zdobyła 10 punktów z 12 możliwych na wiosnę. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego są bezwzględni dla swoich rywali, stosując agresywny pressing. Nasz typ – 2:0 dla Korony.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)