Sport4fans.pl Piłka nożna Rezerwowy Real pokonuje Betis
Marcelo występ z Betisem przepłacił kontuzją

Rezerwowy Real pokonuje Betis

Piłka nożna | 21 kwietnia 2013 00:57 | Adrian Szymczak

W 32. kolejce Primera Division zawodnicy Realu Madryt wyszli na spotkanie z Realem Betis w mocno zmienionym składzie i pokonali przeciwnika 3-1. W pierwszym składzie Królewskich mogliśmy oglądać Nacho i nową twarz młodzieżówki Casemiro. Bardzo obiecująco wypadł ten ostatni, pokazując w meczu kilka ciekawych zagrań, z których aż 40 było celnych na 46 wykonanych! Imponująco jak na debiutanta.

Pierwsza połowa minęła bardzo niemrawie. Oba zespoły nie pokazywały zbyt wielu fajerwerków. Już w 15 minucie meczu kontuzji doznał lewy obrońca Królewskich - Marcelo. Możliwe, że Brazylijczyk nie wystąpi w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Zdarzyło się też kilka groźnych strzałów z obu stron, lecz bramka padła dopiero w 44. minucie meczu. Po świetnym zagraniu Karima Benzemy piłkę do bramki gości spokojnym strzałem umieścił Mesut Ozil. Goście próbowali odpowiedzieć, lecz obijali Diego Lopeza lub słupki jego bramki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1-0.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian. W 57. minucie po podaniu Cristiano Ronaldo piłkę obok bramkarza gości posłał Benzema tym samym podwyższając wynik na 2-0. Gdy wszystko szło po myśli Królewskich, błąd w polu karnym popełnił Nacho Fernandez i sprokurował „jedenastkę” dla drużyny Betisu. Bezbłędnie wykonał ją Jorge Molina i Betis przegrywał już tylko jedną bramką. Atakujący Betis odsłonił się i w 89. minucie wynik meczu Królewscy strzelili trzeciego gola. Po raz kolejny do bramki trafił Mesut Ozil ustalając wynik końcowy.

Było widać, iż Królewscy oszczędzają się przed ciężkim wyjazdem do Dortmundu na półfinał Ligi Mistrzów. Nie mniej jednak spełnili swój ligowy obowiązek i teraz już spokojnie mogą być myślami w Dortmundzie.