Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Sobota w Ekstraklasie: Problemy Legii w Białymstoku

Sobota w Ekstraklasie: Problemy Legii w Białymstoku

Piłka nożna | 11 maja 2013 11:24 | Hubert Błaszczyk
Danijel Ljuboja w Legii już nie zagra
fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news
Danijel Ljuboja w Legii już nie zagra

Walka o utrzymanie, derby w Krakowie i kolejny ważny mecz Legii - to plan na ciekawą sobotę z T-Mobile Ekstraklasą. W każdym z tych spotkań nie powinno zabraknąć emocji, zwłaszcza że według nas warszawianie stracą punkty w Białymstoku i walka o mistrzostwo Polski rozpocznie się na nowo.

 

Pogoń Szczecin – GKS Bełchatów X (sobota, 13:30)
Zbyt proste byłoby gdyby wyścig o utrzymanie zakończył się dziś. Podbeskidzie przegrało w Warszawie i praktycznie wygrana Pogoni w znaczący sposób zbliży ten zespół do pozostania w T-Mobile Ekstraklasie. Jak jednak stawiać na Portowców, skoro ci zdobyli w tej rundzie tylko pięć oczek? GKS jest natomiast w gazie. Przyjezdni nie stracili bramki od 263. minut. Oczywiście duża zasługa w tym Emilijusa Zubasa. Litewski bramkarz puścił tylko pięć bramek i aż siedmiokrotnie zachowywał czyste konto. Nie umknęło to wysłannikom selekcjonera reprezentacji jego kraju, który powołał go do kadry na najbliższe spotkanie. Bełchatów to nie tylko Zubas, ale też bardzo dobra gra defensywy. W meczu z Pogonią nie zagra jednak Adrian Basta, także linia defensywna bełchatowian będzie nieco osłabiona. Wygrana GKS-u spowodowałaby duże poruszenie w dolnych rejonach tabeli. Podopieczni Kamila Kieresia zrównaliby się punktami z Podbeskidziem i mieliby tylko trzy punkty straty do czternastej Pogoni. My stawiamy jednak na remis, który pozwoli emocjonować się nam walką o utrzymanie do samego końca.


Wisła Kraków – Korona Kielce 2 (sobota, 15:45)
Mecz Wisły z Koroną to coś więcej niż tylko spotkanie o trzy punkty. Derby zawsze rządzą się swoimi prawami, ale te szczególnie. W Koronie nikogo na ten mecz nie trzeba specjalnie mobilizować. Koroniarze nie oddają żadnego spotkania za darmo, ale dziś możemy się spodziewać, że kości będą trzeszczeć z dużo większą intensywnością niż ma to miejsce w zwykłych pojedynkach. Wisła natomiast notuje kolejny bardzo słaby sezon. Patrząc na grę podopiecznych Tomasza Kulawika, to widać tam tylko nieliczną grupę zawodników, którym zależy na dobrym wyniku Białej Gwiazdy. Zagraniczni zawodnicy, zwłaszcza ci ściągnięcie jeszcze za czasów ery Roberta Maaskanta są piłkarsko wypaleni, a w dodatku pobierają duże pensje. Czy będą w stanie zmobilizować się na mecz z Koroną? Nie sądzę. Po Koronie można się natomiast spodziewać walki do upadłego. Być może tradycji stanie się za dość i tym razem Maciej Korzym zapewni Koronie zwycięstwo, a nie remis?


Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa X (sobota, 18:00)
Legia w Białymstoku straci punkty. Kwestia tylko czy dwa, czy może trzy. Warszawianie w rewanżowym meczu Pucharu Polski zagrali żenująco słabo. Tak, wiemy, że w zespole Jana Urbana zagrało kilku zawodników, którzy na co dzień siedzą na ławce rezerwowych i w meczu na mecz z Jagą wybiegnie całkiem inna jedenastka. Nie zmieszczą się w niej jednak Danijel Ljuboja i Miroslav Radovic. Obaj po zdobyciu Pucharu Polski wybrali się na miasto, żeby świętować ten sukces. Na ich nieszczęście w klubie Enklawa spotkali prezesa Bogusława Leśnodorskiego. I zaczęło się… Nie wierzę, że ta sytuacja nie wpłynie na zespół, bo Ljuboja został już odsunięty od zespołu, a Radović ukarany bardzo wysoką karą. Odsunięcie tego pierwszego na pewno wywołało duże poruszenie w szatni, bo za oboma Serbami wstawili się koledzy z Rady Drużyny. Atmosfera w zespole została więc zagęszczona. Czy wpłynie to na grę Legii? Na pewno, a Jagiellonia na boisku się nie położy. Podopieczni Tomasza Hajty wygrali jesienią w Warszawie, a teraz będą chcieli zrehabilitować się za dwie porażki z rzędu. Czy dziś wyścig o mistrzostwo Polski rozpocznie się na nowo? Dla rywalizacji i emocji byłoby dobrze.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)