Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nie Arsenal, nie Manchester United, a Atletico. David Villa znalazł nowy klub
David Villa
fot. Facebook.com
David Villa

Nie Arsenal, nie Manchester United, a Atletico. David Villa znalazł nowy klub

Piłka nożna | 08 lipca 2013 22:33 | Damian Wiśniewski

 Zakończyły się spekulacje na temat tego, gdzie od przyszłego sezonu grał będzie David Villa. Hiszpan, którego łączono z największymi klubami angielskiej Premier League, będzie się starał zastąpić Radamela Falcao w Atletico Madryt.


Najbardziej zaskakujące w całej tej sytuacji nie jest to, gdzie będzie grał napastnik reprezentacji Hiszpanii, ale kwota jaką trzecia drużyna ostatniego sezonu Primera Division za niego zapłaciła. Jak się okazuje jest to tylko 5,1 miliona euro i to przy spełnieniu określonych warunków.

 

Na oficjalnej stronie internetowej Barcelony możemy przeczytać:

- Wraz z Atletico Madryt, doszliśmy do porozumienia w sprawie transferu Davida Villi. Transakcja będzie wynosić maksymalnie 5,1 miliona euro. Na początek 2,1. Jeśli David w sezonie 2014/2015 wciąż będzie piłkarzem Atletico, dostaniemy kolejne dwa miliony. Jeśli ten stan utrzyma się jeszcze w kolejnym sezonie, Madrytczycy dopłacą ostatni milion. Gwarantujemy sobie również 50% zysków z kolejnego transferu.

 

Villa na Camp Nou trafił w 2010 roku z Valencii i kosztował Katalończyków 40 milionów, co przy sumie za jego sprzedaż do drużyny Diego Simeone wydaje się nie do pomyślenia. Napastnik strzelił dla Blaugrany 48 goli w 119 meczach.

Sky Sports
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)