Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pep Guardiola sięga po "swoich"

Pep Guardiola sięga po "swoich"

Piłka nożna | 15 lipca 2013 10:47 | Paweł Pawelec
Thiago Alcantara
fot. Mouad B
Thiago Alcantara

Po roku przerwy od światowego futbolu Pep Guardiola podjął pracę w najlepszej drużynie zeszłego sezonu - Bayernie Monachium. Chyba nikt nie wierzył, że popularny "Mister" (przydomek jeszcze z pracy w Hiszpanii) pozostanie przy stylu gry poprzedniego trenera Bawarczyków - Juppa Heynckesa.

 

Nowy ofensywny styl gry wymaga sprowadzenia kilku zawodników, którzy bez większych problemów wpiszą się w filozofię gry Pepa. Pierwszym takim wzmocnieniem okazał się Mario Goetze, który przeszedł z Borussi Dortmund za 37 mln euro. Zawodnik bardzo kreatywny, w poprzednim zespole pełniący funkcję głównego rozgrywającego oraz decydujący o tempie i sposobie konstruowania akcji.

 

Guardioli bardzo zależało na pozyskaniu młodego pomocnika - Thiago Alcantary, który grał za jego kadencji w FC Barcelonie. Młody wychowanek Barcy oświadczył, że nie chce występować w drużynie mistrza Hiszpanii. Powodem takiej decyzji była mała ilość minut spędzonych na boisku w ostatnim sezonie. Początkowo dużo mówiło się o przejściu reprezentanta Hiszpanii do Manchesteru United, sam zawodnik również wyraził chęć grania dla "Czerwonych Diabłów". Niemniej jednak, gdy do walki o Thiago - starszego z braci Alcantara, włączył się Bayern z Guardiolą na czele, zawodnik Dumy Katalonii przyznał, że od przyszłego sezonu chce zagrać dla mistrza Niemiec. Po wpłaceniu klauzuli (około 25 mln euro) na konto Barcelony, 22-letni pomocnik został zawodnikiem Bayernu Monachium. Oba kluby na swoich oficjalnych stronach potwierdziły tę informację. Mówi się, że Thiago Alcantara podpisze z Bawarczykami 4-letni kontrakt.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)