Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Skuteczny telefon mistrza

Skuteczny telefon mistrza

Piłka nożna | 18 lipca 2013 18:08 | Adrian Szymczak
Zinedine Zidane
fot. flickr.com
Zinedine Zidane

Witaj. Z tej strony Zinedine Zidane z Realu Madryt. Chciałbym Ci zaproponować grę w najlepszym klubie na świecie – gdy zawodnik słyszy takie słowa, pewnie się zastanawia czy to żart czy sen, a może jednak prawda.

 

Rola Zinedina Zidane’a w Madrycie jest nieoceniona. Odkąd skończył piłkarską karierę w 2006 roku zaczął mocno działać na niwie trenerskiej. Zaczynał od scoutingu wyszukując młodych zdolnych piłkarzy we Francji. Jednym z jego odkryć jest Raphael Varane. Obecny środkowy obrońca Realu Madryt okazał się prawdziwym nieoszlifowanym diamentem, który zapowiada się na klasowego zawodnika.To właśnie Francuz namówił władzę Realu i trenera do ściągnięcia tego zawodnika do klubu. Zidane odegrał bardzo dużą rolę w aklimatyzacji Karima Benzemy. Napastnik Królewskich miał trudne początku w nowym zespole, lecz zawsze mógł liczyć na swojego rodaka. Z początku Zidane był pewnego rodzaju mediatorem pomiędzy Karimem a drużyną. Gdy nowy nabytek Realu zaadaptował się do drużyny, Zinedine powoli odszedł w cień, ale nigdy nie zostawił swojego rodaka na „pastwę losu”.


Za czasów Jose Mourinho, Zinedine Zidane nie odgrywał aż tak znaczącej roli jak teraz. Gdy Portugalczyk odszedł z klubu, Francuz stał się wręcz odpowiedzialny za transfery klubowe. Stał się również pewnego rodzaju talizmanem klubowym i magnesem dla piłkarzy, którzy chcieliby pracować pod okiem legendy. Zidane otrzymał polecenie od prezesa Florentino Pereza, żeby nakłaniać młodych zawodników do zmiany barw. I tak też się stało. Pierwszy wybór padł na młodego zawodnika Malagi – Isco. Hiszpan już był praktycznie przekonany, że chce zmienić Malagę na Manchester City. Lecz na ok. 3 dni przed dopięciem wszystkich spraw dostał tajemniczy telefon. Autorem połączenia był nie kto inny jak Zinedine Zidane. Francuz przeprowadził z Isco długą rozmowę i nakłonił go, że najlepszym klubem dla niego jest właśnie Real Madryt. Telefon podziałał i Isco dołączył do drużyny Królewskich.


Bardzo podobnie wyglądała sprawa nowego nabytku Los Blancos czyli Asiera Illaramendiego. Nie było wiadome czy Hiszpan opuści w tym sezonie drużynę Realu Sociedad. Jednak gdy do klubu wpłynęły już konkretne oferty, „Illara” zaczął się poważnie zastanawiać. 23-letni zawodnik bardzo sentymentalnie podchodził do sprawy, gdyż w Sociedad spędził 13 lat swojej kariery. To tu stawiał pierwsze piłkarskie kroki i trudno było mu opuścić swój ukochany klub. Jednak i tym razem zadzwonił telefon, a w słuchawce usłyszał głos samego Zinedina Zidane’a. Rozmowa z legendą piłki nożnej przyniosła spodziewany efekt i Asier zdecydował się na grę dla Królewskich.

 

Trener Carlo Ancelotti przejmując stery Realu Madryt dodał do grona swoich najbliższych współpracowników Zidane’a, który w tym sezonie będzie na każdym meczu Królewskich zasiadał obok trenera i jego asystenta. Los Blancos zaczęli już przygotowania do sezonu, a Francuz bacznie obserwuje poczynania zawodników. Jest bardziej jak przyjaciel, który zawsze służy dobrą radą i podpowie, co można zrobić lepiej. Już po pierwszych dwóch treningach dało się zauważyć, że piłkarze są zadowoleni, że Zizou jest z nimi. Największą radość z tego wydarzenia czerpie Mesut Ozil, dla którego Zizou był największym piłkarskim idolem. To na nim właśnie wzorował się młody Mesut, gdy trenował każdego dnia. Teraz ma on możliwość spędzania każdego dnia pod okiem swojego idola i ma szansę pokazania się z najlepszej strony.


Zidane jest jak dobry duch, który czuwa nad Realem Madryt. Ciekawe, ile jeszcze telefonów wykona…

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)