Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia po spokojny awans

Legia po spokojny awans

Piłka nożna | 24 lipca 2013 11:52 | Damian Wiśniewski

fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news

Formalność. Tak powinna wyglądać dzisiejsza rywalizacja Legii Warszawa z walijskim The New Saints. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym na wyspach brytyjskich, mistrzowie Polski pokonali złożony z amatorów zespół 1:3 i nikt nie wyobraża sobie, aby nie zdołali obronić tej zaliczki.

 

Warszawianie ewidentnie są w gazie. Po ograniu tydzień wcześniej swojego dzisiejszego przeciwnika, w sobotę przy Łazienkowskiej rozbili w pierwszej kolejce T-Mobile Ekstraklasy Widzew Łódź 5:1, dzięki czemu już na starcie rozgrywek zasiedli na fotelu lidera.

 

Szczególnie dobrze na początku sezonu spisuje się Michał Kucharczyk. Gol i asysta w pierwszym meczu eliminacyjnym, dwa trafienia w spotkaniu ligowym, to bardzo dobry bilans. Problem w tym, że „Kucharz” złapał kontuzję i będzie wyłączony z gry na około cztery tygodnie.

 

Gdy popatrzymy jednak na szeroką kadrę drużyny Jana Urbana, to nie powinniśmy się martwić. Jego miejsce na skrzydle z powodzeniem zająć mogą Radović, czy Kosecki. Ten pierwszy ma coś do udowodnienia, po słabym występie w Walii, a ten drugi odpoczywał w sobotę, więc powinien być w pełni sił.

 

Ciekawe również, jak będzie wyglądała linia defensywna polskiego klubu. Na pojedynek z Widzewem, Urban wystawił następujących graczy: Brzyski, Jodłowiec, Cichocki, Rzeźniczak. Szczególnie dobrze spisali się obaj skrzydłowi obrońcy. My stawiamy jednak, że to oni właśnie zostaną zmienieni. W ich miejsce najprawdopodobniej wystąpią Wawrzyniak i Bereszyński.

 

Jeśli chodzi o rywali Legionistów, to na ich temat nie ma co się zbyt długo rozpisywać. Ich postawa będzie raczej bardziej podobna do drugiej połowy ostatniego meczu, aniżeli jego pierwszej. Piłkarze ze stolicy spokojnie zaaplikują im odpowiednią liczbę goli. Stawiamy na 4:0.

 

Początek meczu o 20:45. Transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)