Sport4fans.pl Piłka nożna Tylko Piast za burtą

Tylko Piast za burtą

Piłka nożna | 25 lipca 2013 23:53 | Damian Wiśniewski

Jeśli ktoś marzył, że jeszcze w sierpniu będzie oglądał wszystkich naszych reprezentantów w europejskich pucharach, to musi te nadzieje odłożyć na przyszły rok. Dziś awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy przypieczętowały dwa zespoły, Lech i Śląsk. Poległ Piast Gliwice.

Najgorszą sytuację po pierwszych meczach, miała właśnie drużyna z górnego Śląska. Tydzień temu w Agdam z Karabachem, podopieczni Marcina Brosza przegrali 2:1. Taki wynik, jednak tym razem dla Gliwiczan, mieliśmy pod 90 minutach spotkania rewanżowego. To oznaczało oczywiście dogrywkę, w której padła jedna bramka, lecz niestety dla gości. Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 2:2, który premiuje klub z Azerbejdżanu.

W dużo lepszej sytuacji do drugiego meczu podchodził drugi wicemistrz Polski, Śląsk Wrocław. Piłkarze Stanislava Levego przed tygodniem wygrali na własnym stadionie 4:0 i do rewanżu podeszli praktycznie pewni awansu. Dzisiejszy pojedynek dużo lepiej zaczęli Wrocławianie. To oni do przerwy prowadzili 0:2, jednak zwycięstwa nie udało im się dowieźć do końca. Mecz zakończył się remisem 2:2.

W najpewniejszej sytuacji znajdował się na dobrą sprawę poznański Lech. Kolejorz ograł swojego rywala w pierwszym meczu, na wyjeździe, 1:3. Dziś spokojnie, bez większych emocji, wygrał 2:1 i awansował do kolejnych gier.

Piast Gliwice - Karabach Agdam 2:2 (2:1, 0:1)