Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Kasper Hamalainen dla SPORT4FANS: Jest wiele rzeczy, które musimy wspólnie przedyskutować

Kasper Hamalainen dla SPORT4FANS: Jest wiele rzeczy, które musimy wspólnie przedyskutować

Piłka nożna | 29 lipca 2013 12:08 | Adrian Szymczak

fot. fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news

-Za Wami bardzo ciężkie spotkanie, w potwornym upale i niestety remis. Jak ocenisz dzisiejsze spotkanie?


- Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie, szczególnie ze względu na pogodę. Staraliśmy się być jak najbardziej ekonomiczni jak tylko się dało. Oczywiście 1-1 jest rozczarowującym wynikiem, szczególnie dlatego, że pierwszą bramkę strzeliliśmy dopiero w 82 minucie i wpadliśmy w niebywały szok, gdy Cracovia strzeliła nam bramkę. To duży zawód dla nas.


- Pierwsza połowa w Waszym wykonaniu była wręcz katastrofalna. W drugiej połowie wszedłeś na boisko z Vojo Ubiparipem i ta gra się trochę ożywiła. Niestety Wasze starania poszły na marne, gdyż Cracovia strzeliła bramkę tuż przed końcem meczu. Jakie są Twoje odczucia?


- Tak jak wspomniałem, wielkie rozczarowanie. Wchodząc w drugiej połowie z Vojo, chcieliśmy wprowadzić trochę energii do gry zespołu i zmienić losy meczu. Dopiero pod koniec udało się stworzyć kilka dogodnych sytuacji. Vojo swoją indywidualną akcją wyprowadził nas na prowadzenie. Jednak największe słowa uznania należą się Cracovii. Grali bardzo dobrze, chcieli grać w piłkę i to jest bardzo fajne. Nie bali się stawić czoła naszemu zespołowi na naszym stadionie i za to należy im się szacunek.


- Co Twoim zdaniem powinna poprawić drużyna Lecha Poznań, bo kolejny mecz ligowy i kolejny remis. Co można zrobić lepiej?


- Jest wiele rzeczy, które musimy wspólnie przedyskutować. Trzeba zacząć trenować jeszcze ciężej, by osiągnąć sukces. Jest duży problem, gdyż w praktycznie każdym meczu tracimy bramkę, więc zdecydowanie musimy poprawić się w tym aspekcie. W poprzednim sezonie mieliśmy bardzo dobre wyniki i solidną obronę, która nie pozwalała przeciwnikowi na zdobycie bramki. A nawiązując do dzisiejszego spotkania, musimy umieć wydostać się z takich ciężkich sytuacji jak dzisiaj. Wiadomo, nie w każdym meczu będziemy mieli 20 okazji strzeleckich, lecz musimy wykorzystywać te co mamy. Cracovia wyrównała stan meczu, a my później mieliśmy kilka szans, z których powinna paść bramka. Musimy poprawić defensywę, poruszanie się po boisku. Dużo pracy przed nami lecz wszystko jest do zrobienia.


- W następnym spotkaniu w ramach Ligi Europy spotkacie się z Żalgirisem Wilno. Co możesz powiedzieć o przeciwniku? Jak się zapatrujecie na ten dwumecz?


- To będzie fajny dwumecz, na którym już musimy się koncentrować. Jeszcze nie wiemy za dużo na temat przeciwnika, ale z pewnością będziemy przyglądać ich grze na nagraniach, będziemy je analizować. Szczęście nam dopisało, bo nie musimy udawać się w tak daleką podróż. Litwa nie jest tak daleko od Polski. Zobaczymy jak to będzie. Jeżeli zagramy najlepiej jak potrafimy, wywieziemy dobry wynik. Trzeba myśleć pozytywnie.
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)