Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nie żyje Christian Benitez. Cześć jego pamięci
Benitez w barwach klubu America
fot. Wikipedia.org
Benitez w barwach klubu America

Nie żyje Christian Benitez. Cześć jego pamięci

Piłka nożna | 29 lipca 2013 21:26 | Damian Wiśniewski

Zaledwie 27-letni napastnik rodem z Ekwadoru, Christian Benitez, zmarł w dniu dzisiejszym. Taką informację podały media angielskie i ekwadorskie właśnie. Piłkarz ten swego czasu występował w Birmingham City.

 

Jako przyczynę zgonu podaje się powikłania po zapaleniu wyrostka robaczkowego. Doprowadziły one do zapalenia otrzewnej, co znowu spowodowało zatrzymanie akcji serca.

 

Beniteza w trwającym obecnie okienku transferowym łączono z piątym zespołem ostatniego sezonu w Premier Leaguea, Tottenhamem Hotspur. Reprezentant Ekwadoru wybrał jednak kontrakt w katarskim El Jaish.

 

Karierę zaczynał w 2005 roku w ojczystym El Nacional. Dla tego klubu strzelił 29 goli w 84 meczach. Jako piłkarz tego zespołu, pojechał w 2006 roku na mistrzostwa świata do Niemiec. Ogólnie w drużynie narodowej wystąpił 58 razy, 24-krotnie pokonując bramkarzy rywali.

 

W roku 2007 trafił do meksykańskiego Santos Laguna. Będąc zawodnikiem tej drużyny, w sezonie 2009/2010 przeszedł na wypożyczenie do angielskiego Birmingham. Na wyspach jednak furory nie zrobił. 3 trafienia w 30 meczach na nikim wrażenia nie zrobiły i wrócił on do ligi meksykańskiej.

 

W 2011 roku, został piłkarzem klubu America (również Meksyk) i w ciągu dwóch lat strzelił dla tego klubu 52 gole. Niemałym wyczynem na pewno jest to, iż w trzech ostatnich sezonach, to on za każdym razem zgarniał koronę króla strzelców tamtejszej ligi.

 

Europy nie podbił, ale i w Ameryce Północnej i Południowej z pewnością był gwiazdą. Może gdyby przeszedł do Tottenhamu, udałoby mu się zrobić karierę w Anglii? Tego nie dowiemy się już nigdy.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)