Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Poniedziałek w Ekstraklasie. Zawisza zemści się w Gliwicach?

Poniedziałek w Ekstraklasie. Zawisza zemści się w Gliwicach?

Piłka nożna | 12 sierpnia 2013 00:01 | Przemysław Drewniak
Przed meczem z Piastem Zawisza zamyka ligową tabelę. Na zdjęciu Jakub Wójcicki
fot. x-news / T-Mobile Ekstraklasa
Przed meczem z Piastem Zawisza zamyka ligową tabelę. Na zdjęciu Jakub Wójcicki

W 4. kolejce T-Mobile Ekstraklasy kibice nie mogą narzekać na brak emocji. Mecze w sobotę i niedzielę stały na wysokim poziomie i miejmy nadzieję, że ostatnie spotkanie w tej serii gier na zatrze tego dobrego wrażenia. W poniedziałek na stadionie w Gliwicach Piast podejmie Zawiszę Bydgoszcz.


Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
Godzina: 18:00
NASZ TYP: X


W meczu z Zawiszą Piast spróbuje zrekompensować kibicom niedawną porażkę w derbach z Górnikiem (1:2). Jeśli uda się zainkasować komplet punktów, podopieczni Marcina Brosza zrównają się w tabeli z Legią Warszawa i wrócą na ligowe podium. Pomóc ma w tym bramkarz Dariusz Trela, który po raz pierwszy w tym sezonie znajdzie się w kadrze meczowej drużyny z Gliwic.


Być może jeszcze większy powód do mobilizacji na poniedziałkowy mecz ma jednak drużyna Ryszarda Tarasiewicza. Zarówno w Gliwicach, jak i Bydgoszczy wszyscy pamiętają spotkanie obu zespołów z 27 maja 2012 roku. Wtedy to przy ulicy Okrzei w ostatniej kolejce sezonu I ligi Piast rywalizował z Zawiszą o awans do ekstraklasy, bo przed meczem obie ekipy dzieliły w tabeli ledwie dwa punkty. Wówczas piłkarze Brosza zdeklasowali przeciwników, wygrywając 3:0 i świętując powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zawisza, w którego składzie znajduje się większość zawodników z protokołu tamtego meczu, ma więc do wyrównania rachunki z drużyną Piasta. Stadion w Gliwicach będzie dla nich wymarzonym miejscem do odniesienia pierwszego triumfu w ekstraklasie.


A punkty gościom się przydadzą, bo przed dzisiejszym meczem to oni zamykają ligową stawkę. Ostatni, zremisowany mecz bydgoszczan z Pogonią (1:1) pokazał jednak, że w grze drużyny widoczny jest progres. Piast oczywiście jest faworytem, ale my spodziewamy się dość wyrównanego i ciekawego meczu. Dlatego też typujemy remis z lekkim wskazaniem na gospodarzy.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)