Sport4fans.pl Piłka nożna WDŚ na remis, trzy oczka dla Cracovii

WDŚ na remis, trzy oczka dla Cracovii

Piłka nożna | 23 sierpnia 2013 23:55 | Damian Wiśniewski
Autor drugiego gola dla Górnika, Prejuce Nakoulma

Cracovia i Ruch skorzystały na nieudolności bramkarzy swoich rywali i odpowiednio wygrały i zremisowały swoje spotkania. Pasy pokonały 0:1 na wyjeździe Zagłębie, natomiast Niebiescy zremisowali w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem, 2:2.

Optyczną przewagę w pierwszej połowie spotkania w Lubinie mieli goście. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, oni również oddali więcej strzałów. Problem polegał jednak na tym, iż niemal wszystkie te uderzenia były z dystansu, a do tego bardzo niecelne.

Zagłębie piłkę w stronę bramki Pilarza posyłało znacznie rzadziej, jednak prawie zawsze gdy to robiło pachniało golem. Swoje doskonałe sytuacje zmarnowali chociażby Rymaniak (minuta dziewiąta) oraz Azikiewicz (minuta 21).

W drugiej połowie przewagę mieli już zawodnicy, jednak jak się okazało, strzały z dystansu przyniosły w końcu Cracovii gola i upragnione trzy punkty. W 72 minucie na lewej stronie piłkę dostał Budziński, zszedł z nią do środka. Następnie oddał z pozoru niegroźny strzał w kierunku bramki. Strzegący jej Gliwa uznał jednak, że futbolówka parzy i w przedziwny sposób ustąpił jej drogi do siatki.

Po tym zdarzeniu Miedziowi kompletnie oklapli i rezultat nie uległ zmianie. Craxa wygrała pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe, natomiast Zagłębie wciąż pozostaje bez jednego choćby zwycięstwa.

W hicie dnia dzisiejszego rozegrały się 99 Wielkie Derby Śląska, czyli mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Ruchem Chorzów. Od pierwszego gwizdka zarysowała się wyraźna przewaga grającego u siebie Górnika, która już w czwartej minucie został udokumentowana golem.

Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnili chorzowscy obrońcy, przejął ją Małkowski, zagrał do Zachary, a ten nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem Kamińskiego.

W kolejnych minutach zabrzanie utrzymywali swoją przewagę i tworzyli kolejne okazje to podwyższenia wyniku.

To jednak się nie udało i cztery minuty przed przerwą przyszło wyrównanie. Wybita z pola karnego piłka trafiła do Zieńczuka, a ten cudownym strzałem pokonał Witkowskiego.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza i już w 49 minucie było 2:1 dla gospodarzy. Przybylski zagrał długą piłkę do Nakoulmy, a reprezentant Burkina Faso umieścił ją w bramce.

Później Ruch stworzył sobie klika sytuacji, ale niemal w każdej brakowało szczęścia. Nie zabrakło go jednak w drugiej minucie doliczonego czasu gry. W pole karne dośrodkował Sultes, a głową z pozoru nie groźnie uderzył Jankowski. Z pozoru, bo ten leciutki strzał sprawił tyle kłopotu Witkowskiemu, że ten nie był w stanie go obronić.

Fatalna interwencja bramkarza zespołu Nawałki, sprawiła iż lider stracił dwa oczka. 99 Wielkie Derby Śląska pozostały bez zwycięzcy.

Zagłębie Lubin – Cracovia 0:1 (0:0)

0:1 Budziński 72’

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 2:2 (1:1)
1:0 Zachara 4’
1:1 Zieńczuk 41’
2:1 Nakoulma 49’
2:2 Jankowski 90+2’