Sport4fans.pl Piłka nożna Remis w meczu liderów i pierwsza wygrana Zagłębia

Remis w meczu liderów i pierwsza wygrana Zagłębia

Piłka nożna | 30 sierpnia 2013 21:26 | Damian Wiśniewski

Lechia Gdańsk po dość słabym z obu stron meczu, zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem 1:1. Wynik ten sprawił, że przynajmniej do soboty, oba te zespoły nadal będą zajmować pierwsze miejsce w tabeli. W drugim dzisiejszym spotkaniu Ruch przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem 0:2, a drugiego gola dla Miedziowych zdobył… Arkadiusz Piech, który jeszcze niedawno był zawodnikiem chorzowskiego klubu.

W Gdańsku od początku wiało nudą. Jedna i druga strona nie odważyła się na jakiś frontalny atak. Na dobrą sprawę, pierwsza naprawdę ciekawa sytuacja miała miejsce w minucie 61, czyli wtedy, gdy piłka po raz pierwszy minęła linię bramkową.

Prowadzenie objęli goście. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Kosznik, a w szesnastce futbolówkę spokojnie najpierw opanował, a potem umieścił w siatce Mariusz Przybylski.

Po tym wydarzeniu inicjatywę przejęli podopieczni Michała Probierza. Strzały oddawali Buzała i Wiśniewski, a wyrównać udało się w minucie 81. Po dośrodkowaniu, w polu karnym piłkę ręką zagrał Sheveluchin i arbiter nie mógł mieć wątpliwości. Jedenastkę na gola zamienił Pietrowski.

I dopiero w ostatnich dziesięciu minutach właśnie, pojedynek ten nabrał rumieńców. W końcówce świetnych okazji do przechylenia szali na stronę swojego zespołu nie potrafili wykorzystać Olkowski oraz Pazio. Remis utrzymuje Lechię i Górnika na pozycji lidera przynajmniej do jutra, kiedy swój mecz gra warszawska Legia.

Za sporą niespodziankę uznać trzeba końcowy wynik meczu Ruchu Chorzów i Zagłębia Lubin. Miedziowi wygrali 0:2, a druga bramkę strzelił niedawny jeszcze piłkarz Niebieskich, Arkadiusz Piech. Czy to zwiastuje na stałe jego dobrą grę po powrocie z Turcji, przekonamy się w najbliższych tygodniach. Gola numer jeden zdobył Papadopulos.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
0:1 Przybylski 61’
1:1 Pietrowski (k) 81’

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
0:1 Papadopulos 27’