Sport4fans.pl Piłka nożna Grad goli w Poznaniu, remis w Gliwicach

Grad goli w Poznaniu, remis w Gliwicach

Piłka nożna | 01 września 2013 22:31 | Damian Wiśniewski

Aż pięć goli padło dzisiejszego wieczora w spotkaniu Lecha z Zawiszą Bydgoszcz. Kolejorz wygrał 3:2, choć kończył ten mecz w dziesiątkę. W drugim, choć chronologicznie pierwszym pojedynku, Piast zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

Mecz przy Bułgarskiej miał odpowiedzieć na pytanie, czy piłkarze Lecha są już gotowi, by zmierzyć się z kryzysem, jaki dopadł ich na początku tego sezonu. Niestety, nie odpowiedział. Lech zaczął świetnie, szybko osiągnął dwubramkowe prowadzenie, jednak kiedy po przerwie zrobiło się 3:1, głupotą popisać się postanowił Henriquez. A że głupota rzadko popłaca, to obrońca wicemistrza Polski obejrzał czerwoną kartkę.

Po tej sytuacji Zawisza jeszcze się starał, ale zdołał strzelić tylko jedną bramkę. Lech co by nie mówić bronił się całkiem nieźle i to zwycięstwo było chyba zasłużone.

Piast przed tygodniem dość niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Koroną 2:0. Dziś przed własną publicznością miał okazję do zrehabilitowania się w pojedynku ze Śląskiem. Sztuka ta udała się tylko po części, gdyż po 90 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

Przebieg gry był ogólnie dość dziwny. W pierwszej połowie lepsi byli goście, a gola zdobyli za sprawą Wilczka gospodarze. Po przewie sytuacja się odwróciła, to podopieczni Marcina Brosza prezentowali się lepiej a bramkę wyrównującą zdobył Paixao.

Remis jak najbardziej zasłużony. Każdy inny rezultat nie byłby sprawiedliwy.

Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (2:1)
1:0 Ślusarski 4’
2:0 Henriquez 18’
2:1 Masłowski 33’
3:1 Claasen 53’
3:2 Skrzyński 66’

Piast Gliwice – Śląska Wrocław 1:1 (1:0)
1:0 Wilczek 35’