Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Sporty zimowe PR-owa Pał(k)a
Krystyna Pałka
fot. Flickr
Krystyna Pałka

PR-owa Pał(k)a

Sporty zimowe | 27 lutego 2014 00:23 | Hubert Błaszczyk

Fani coraz częściej chcą widzieć sportowców nie tylko podczas zawodów, ale wiedzieć też, jak najwięcej o ich życiu – poznać sport zza kulis. Zawodnicy wychodzą im naprzeciw chętnie korzystając z mediów społecznościowych. Nie wszyscy mają jednak świadomość mocy ich przekazu. Kilkakrotnie pokazała to Ewa Chodakowska, a teraz nierozważnymi wpisami popisała się biathlonistka Krystyna Pałka, która podobnie jak słynna instruktorka fitness sama prowadzi swój fanpage na Facebooku.


Zamieszanie z Pałką dotyczy oczywiście reperkusji jej siedmiu pudeł z biegu sztafetowego w Soczi. Pani Krystyna należy do najlepiej strzelających zawodniczek ze światowej czołówki, więc od razu było wiadomo, że o przypadku nie mogło być mowy. Musiało dojść do przestawienia karabinu.


Biathlonistki wróciły do kraju i sprawa ucichła. Wiadomo było o jednym fakcie – karabin został przestawiony. Brakowało informacji, czy doszło do przypadkowego przestawienia, np. kontakt z rywalką czy też celowego. Ta druga opcja wydawała się jednak nierealna, gdyż przed zawodami kontakt ze sprzętem mają tylko wyznaczone osoby.


Spokój był pozorny, bo w środowy poranek zawrzało na fanpage’u Pałki. – Przykro mi to mówić, ale już jest pewne, że przed biegiem sztafetowym ktoś przekręcił przyrządy w moim karabinie. Jeśli się potwierdzi przypuszczenie odnośnie osoby, która to zrobiła będzie to wielki szok dla wszystkich – napisała zawodniczka.


Padły zarzuty, brakło natomiast informacji, kto to zrobił. Pałka otworzyła więc możliwość do spekulacji w komentarzach, której internauci nie mogli nie wykorzystać. Po dwóch godzinach biathlonistka znów opublikowała wpis, nawołujący do zaprzestania komentarzy. Zawsze wydawało mi się, że fanpage służy do interakcji z kibicami. Pałka najwidoczniej ma jednak inne zdanie.


Jakby zamieszania było mało, nasza olimpijka dodała trzeci wpis, w którym informuje, że nie wyklucza, iż doszło do uderzenia w przyrządy celownicze – cyrk, pomieszanie z poplątaniem. Rozumiem, że Pałka jest kobietą, a te są zmienne, ale jej zachowanie zasługuje na pałę z PR-u. Dezinformacja i zniechęcanie fanów do komentarzy muszą wpłynąć na wizerunek zawodniczki.


Pałka to idealny przykład, że sportowcy powinni przechodzić szkolenia z zakresu Public Relations. Każdy powinien znać przynajmniej podstawy interakcji z fanami. Biathlon to sport niszowy, ale podczas Igrzysk Olimpijskich o naszych zawodniczkach było głośno. Można było więc zainteresowanie przekuć w popularność. A tak? Niesmak na pewno pozostanie, niezależnie od tego, w jaki sposób zakończy się sprawa z karabinem.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Sporty zimowe
Komentarze (0)