Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Sporty zimowe Jędrzej Dobrowolski w specjalistycznym laboratorium DynamoLab

Jędrzej Dobrowolski w specjalistycznym laboratorium DynamoLab

Sporty zimowe | 25 września 2014 10:25 | Jakub Kacprzak


Reprezentant Polski w Speed Ski przygotowuje się do kolejnego sezonu w narciarstwie szybkim. Cel jest jeden: pobić kolejne rekordy prędkości. Po sezonie 2014 licznik zatrzymał się na 242, 261 km/h.


Jędrzej Dobrowolski do kolejnego sezonu Speed Ski przygotowuje się pod okiem specjalistów. Najszybszy niezmotoryzowany Polak podjął współpracę z DynamoLab w Łodzi. To nowy, kompleksowy ośrodek wysokospecjalistyczny, gdzie zgromadzono wszystkie niezbędne urządzenia najwyższej klasy, pozwalające na przeprowadzenie skomplikowanych badań ruchowych oraz wydolnościowych w jednym miejscu. Badania, którym został poddany Jędrzej Dobrowolski mogą okazać się bardzo cenne w kontekście kolejnych prób bicia rekordów prędkości.


Nad badaniami reprezentanta Polski w Speed Ski czuwał kierownik DynamoLab Gianluca Padula.


“DynamoLab to laboratorium, które działa przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Skupiamy się nad ruchem i wydolnością fizyczną człowieka. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i technologią, która pozwala sportowcom oraz osobom uprawiającym sport amatorsko kontrolować i monitorowac swoje ciało oraz osiągać jeszcze lepsze wyniki. Cieszymy się, że możemy działać z Jędrzejem Dobrowolskim. To dla nas bardzo interesujące zagadnienie: prędkość. Ja pochodzę z Sycylii więc narciarstwo nie jest mi zbyt bliskie ale już prędkość, aerodynamika, Ferrari, Formuła 1 to moje oczko w głowie. A Jędrzej jest jak bolid F1. Z naszym doświadczeniem chcemy pomóc mu w rozwijaniu jeszcze większych prędkości. Nasz zepół składa się z lekarza, socjologa, dwóch fizjoterapeutów. Do tego ja jestem inżynierem biomedycznym. Technologia i maszyny w laboratorium oraz doświadczenie i wiedza ekspertów z róznych dziedzin medycyny dają świetne efekty. W przypadku Jędrzeja trzeba brać pod uwagę aerodynamikę, pozycję, materiał kombinezonu czy tarcie. Do tego jego predyspozycje fizyczne: to wszystko bierzemy pod lupę by jechał jeszcze szybciej”- powiedział włoski kierownik DynamoLab.


Jędrzej Dobowolski jest zachwycony perspektywą współpracy z laboratorium Dynamolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i tak profesjonalnym zespołem.


“To dla mnie wielka rzecz, że zespół Speed Ski się powiększa i że będę pod taką opieką. Pierwsze badania już wyznaczyły kierunek, którym będziemy podążać. Zawsze wiedziałem, że chcąc myśleć o kolejnych rekordach trzeba zadbać o szczegóły. Teraz jestem w najlepszych rękach. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu SpeedSki”- powiedział jedyny reprezentant Polski w narciarstwie szybkim.


Sezon Jędrzeja Dobrowolskiego rozpocznie w 10 stycznia zjazdem pokazowym na Kasprowym Wierchu. 24 stycznia pojedzie na zawody Pucharu Świata we Francji. 14-15.02 Jędrzej Dobrowolski weźmie udział w wyjątkowym walentynkowego wydarzenia w Złotym Groniu www.zlotygron.plKategoria: Sporty zimowe
Komentarze (0)