Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Sporty zimowe Kamil Stoch wygrał pierwsze zawody w tym sezonie!

Kamil Stoch wygrał pierwsze zawody w tym sezonie!

Sporty zimowe | 12 marca 2013 20:21 | Dominik Wardzichowski
Kamil Stoch (z lewej) i Richard Freitag (z prawej)
fot. Piotr Drabik
Kamil Stoch (z lewej) i Richard Freitag (z prawej)

Mistrz Świata z dużej skoczni w Val di Fiemme, wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Kamil Stoch już w pierwszej serii pokazał wielką klasę i udowodnił, że ciężkie warunki, które panowały dziś w Kuopio, nie są w stanie mu przeszkodzić.


Kamil Stoch rozpoczął swoją walkę o miejsce na podium w generalnej klasyfikacji PŚ. Nasz najlepszy skoczek nie dał dzisiaj żadnych szans swoim rywalom i pierwszym skokiem znokautował resztę stawki. Skoczek z Zębu poszybował na 135 metr. Biorąc pod uwagę ciężkie warunki, był to nie lada wyczyn. Do rekordu skoczni Puijo, Kamilowi zabrakło tylko 0,5 metra, a jego właścicielem pozostał Masahiko Harada.

 

W drugiej serii, na skoczni panowały coraz cięższe warunki. Wielu zawodników nie potrafiło sobie z nimi poradzić, przez co ciężko uznać dzisiejszy konkurs za sprawiedliwy. Jedno nie ulega wątpliwości- zwycięstwo Stocha. Mistrz Świata w drugiej serii uzyskał 129 metrów i zasłużenie zwyciężył.

 

Dla Kamila było to szóste zwycięstwo w PŚ, ale dopiero pierwsze w tym sezonie. Dzięki dzisiejszej wygranej, Kamil znacząco zbliżył się do podium generalnej klasyfikacji PŚ. Anders Jacobsen, do którego Kamil przed konkursem tracił 145 pkt. nie zakwalifikował się do drugiej serii.

 

Do końca pucharowej karuzeli zostały tylko cztery konkursy indywidualne. W Trondheim, Oslo i finał PŚ na mamucie w Planicy (dwa konkursy indywidualne, jeden drużynowy). Kamil jest obecnie w takiej formie, że jego obecność na podium w Planicy jest bardzo prawdopodobna.

 

Wiemy już kto odbierze Kryształową Kulę, za zwycięstwo w Pucharze Świata. Po raz drugi w swojej karierze, pucharową karuzelę wygrał Gregor Schlierenzauer. Austriak, który imponował swoją formę w pierwszej części sezonu, teraz spuścił z tonu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zwycięstwie w generalnej klasyfikacji PŚ.

Kategoria: Sporty zimowe
Komentarze (0)