Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Sporty zimowe Dobrowolski pisze historię! Pojechał ponad 244 km/h

Dobrowolski pisze historię! Pojechał ponad 244 km/h

Sporty zimowe | 27 marca 2016 11:14 | Redakcja
Jędrzej Dobrowolski z rekordowym wynikiem.
Jędrzej Dobrowolski z rekordowym wynikiem.

244,233 km/h to nowy rekord Polski w narciarstwie szybkim. Pobił go po raz kolejny Jędrzej Dobrowolski, najlepszy zawodnik Speed Ski w kraju. Nowy rekord Polski padł podczas zawodów Speed Masters w Vars we Francji.

Zakopiańczyk po zawodach nie krył radości ze zrealizowanego celu. - Po to przyjechałem, po rekord. I ten cel zrealizowałem. Nerwy trzeba było utrzymać na wodzy. Miałem jeden, ostatni przejazd i wiedziałem, że to będzie ostatnia szansa w sezonie na pobicie rekordu. Co ciekawe we wcześniejszym przejeździe, pierwszym zjeździe dnia uzyskałem prędkość 242,261 km/h czyli identyczny rezultat jak mój poprzedni rekord. To niesamowity zbieg okoliczności, który mógł okazać się pechowy. Bo co to za przyjemność wyrównać rekord? Ale ja zawsze myślę pozytywnie i wiedziałem, że będzie dobrze. Sześciu najlepszych zawodników z porannej rywalizacji organizatorzy wywieźli na sam szczyt góry. Rozpoczął się wielki finał i sypnęło wynikami. Wśród tych sześciu szczęśliwców byłem też ja. I udało się, sypnęło rekordami: 244,233 km/h. Jestem naprawdę szczęśliwy - powiedział zakopiańczyk.

Rekordowy przejazd nie należał jednak do łatwych. - Podobnie jak w czwartek miałem przygodę. Wyrwało mi nartę na bok, właściwie tuż po starcie i musiałem się ratować by nie upaść. Myślałem już, że nie ma szans na rekord, ale jak się okazało pomiar pokazał co innego. To wszystko wynik długich przygotowań do sezonu, żmudnej pracy, wyrzeczeń w realizowaniu tej szybkiej pasji. Dziękuję rodzinie, sponsorom, tym wszystkim, którzy są przy mnie i we mnie wierzą. Dziękuję kibicom, którzy tak mocno trzymali za mnie kciuki. To wyjątkowy dzień dla polskiego narciarstwa szybkiego. Cieszę się, że mogę pisać historię tej wyjątkowej dyscypliny - powiedział wzruszony zawodnik Mazda Sky Speed Team.

Na zawodach Speed Masters we Francji padły także inne jakże ważne rekordy. Ten na najważniejszy czyli rekord świata. Pobił go Włoch Ivan Origone, który tym samym odebrał wynik swojemu bratu Simone. Nowy rekord świata to 254,958.

Kategoria: Sporty zimowe
Komentarze (0)