Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Sporty zimowe Transfery #10 - Lotos Trefl Gdańsk

fot. Trefl

Transfery #10 - Lotos Trefl Gdańsk

Sporty zimowe | 11 lipca 2013 21:15 | Kamil Skrok

Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery
i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. Ofiarą w dzisiejszym odcinku będzie Lotos Trefl Gdańsk.

 

Bardzo bolesnym ciosem może być odejście trenera – Dariusza Luksa, który podąża do Piły, aby szkolić tam młode siatkarki. Drużynę zaboli na pewno brak zawodników takich jak: Wojciech Kaźmierczak, Matti Hietanen, czy Mateusz Mika. Wszyscy ci gracze mają za sobą naprawdę udany sezon. Z zespołu odchodzą także: Michał Kamiński i Bartosz Kaczmarek szukający klubu oraz Patryk Szczurek, który swoje umiejętności rozwijał będzie w Nysie.

 

Dużym wsparciem dla drużyny będzie na pewno Robert Milczarek – bardzo doświadczony zawodnik z Effectora Kielce, a przede wszystkim fenomenalny siatkarz – Jakub Jarosz, który ostatni sezon spędzał we włoskiej lidze. Swoją siłę w składzie Trefla będzie mógł także zaprezentować Maciej Zajder z Politechniki Warszawskiej. Ważną rolę odegra na pewno nowy trener, trenujący w zeszłym sezonie AZS Olsztyn – Radosław Panas. Do zespołu dołączy także nieprzewidywalny na tę chwilę Moustapha M'Baye z Młodego Trefla oraz Korzysztof Wierzbowski z warszawskiej politechniki. W kręgu zainteresowań drużyny znalazły się tak znane w siatkarskim świecie nazwiska jak Michał Bąkiewicz czy Piotr Gruszka.

 

Omawiając owe transfery zacznijmy od tego kto całą drużyną kieruje, czyli trenera Radosława Panasa – ma on na swoim koncie wiele siatkarskich osiągnięć i jest zdolny do utworzenia zespołu zdobywającego szczyty Plus Ligi. Rolę ataku zajmie z pewnością Jakub Jarosz, którego chyba nie trzeba przedstawiać – technika, moc, umiejętności, zawodnik klasy światowej. Na pozycji przyjmującego w pierwszej szóstce w 100% zobaczymy Roberta Milczarka – pomysłowego gracza, odwracającego nieraz losy spotkania na korzyść własnego zespołu. Środek po Kaźmierczaku zajmie równie dobry, bardzo doświadczony Maciej Zajder. Nowym rozgrywającym zostanie prawdopodobnie dotychczasowy rezerwowy gdańskiej drużyny. O środek starał się będzie na pewno Moustapha M'Baye, jednakże jego szanse na dostanie się do podstawowego składu są niewielkie, co spowodowane jest brakiem większego doświadczenia i ogrania.

 

Zespół na pewno będzie mierzył jak najwyżej, dodatkowo podsycany przez trenera, którego celem od zawsze jest stworzenie jak najprzyjemniejszej atmosfery w drużynie. Chociaż drużyna nie ma bardzo dużego potencjału, to zamieszać w środku tabeli z pewnością może. Z pewnością wiele do powiedzenia będzie miał na parkiecie Jakub Jarosz, który dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętnościom w stanie jest pociągnąć klub do zwycięstwa. Zawodnicy muszą skupić się na grze, zarówno indywidualnej jak i drużynowej, tak aby wyciskać jak najwięcej ze swoich umiejętności.

Kategoria: Sporty zimowe
Komentarze (0)