Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis I po Radwańskiej…

I po Radwańskiej…

Tenis | 30 maja 2014 13:38 | Hubert Błaszczyk
Ajla Tomljanovic - pogromczyni Agnieszki Radwańskiej.
fot. Flickr
Ajla Tomljanovic - pogromczyni Agnieszki Radwańskiej.

Balon pękł. Agnieszka Radwańska przegrała w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa. I to z zawodniczką, którą przed miesiącem w Madrycie pokonała Katarzyna Piter. Mecz meczowi jednak nierówny. Ajla Tomljanovic zagrała bowiem z Radwańska świetny mecz. Agresywna i niezwykle pewna zza końcowej linii Chorwatka nie pozwoliła Polce rozwinąć skrzydeł.


Przed meczem Tomljanovic została zlekceważona. Nie przez samą Radwańską – to byłoby nieprofesjonalne. Ale przez polskie media już jak najbardziej. Bartosz Gębicz pisał z Paryża, że to zawodniczka grająca schematycznie, a jej wypowiedzi (że nie boi się Radwańskiej) to tylko medialna poza. Z kolei dziennikarze w kraju już widzieli oczyma wyobraźni Agnieszkę w finale Rolanda Garrosa.


A tu chorwacka niespodzianka narobiła spustoszenia. Nie ma w turnieju Sereny Williams, nie ma Na Li, nie ma też Radwańskiej. Styl, w jakim z Roland Garros pożegnała się nasza najlepsza tenisistka nie był najlepszy. Dużo niewymuszonych błędów, słabe poruszanie się po korcie. Radwańska w zasadzie nie postawiła się Tomljanovic. To był mecz jednej zawodniczki. Chorwatka mogła przegrać sama ze sobą, albo wykorzystać niedyspozycję Radwańskiej.


Pewnie na 10 meczów z Radwańską, Tomljanovic wygrałaby 1. I dziś trafił się ten jeden, jedyny mecz, na korcie Philippe'a Chatriera w Paryżu. Szkoda, że trzeciej zawodniczce świata nie przydarzają się takie wpadki na turniejach w Sydney, Dausze, Seulu, a akurat podczas wielkoszlemowych imprez. I to jeszcze wtedy, gdy Agnieszka ma realną szansę na finał. Coś jest nie tak. Lista wpadek zbyt długa: Lisicki, Cibulkova i teraz Tomljanovic. Może rzeczywiście wobec pewnych sportowców nie warto mieć oczekiwań.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)