Sport4fans.pl Tenis Spodziewany finał

Spodziewany finał

Tenis | 19 lipca 2014 20:32 | Hubert Błaszczyk
David Goffin jest faworytem do wygrania poznańskiego turnieju.

Rozstawiony z jedynką Blaż Rola i turniejowa trójka David Goffin spotkają się w finale challengera Poznań Open. W półfinale dużo łatwiejszą przeprawę miał Goffin, który w dwóch gładkich setach odprawił Adama Pavlaska 6:4, 6:0. Rola musiał męczyć się przez blisko trzy godziny z Joao Souzą. To może wpłynąć na wynik finału.

Goffin w meczu z Pavlaskiem pokazał swój najlepszy tenis. Czech nawiązywał walkę z bardziej utytułowanym rywalem zaledwie przez kilka gemów. Po pierwszym przełamaniu posypała się całkowicie gra młodego Pavlaska. Do tego stopnia, że drugi gem trwał zaledwie 23 minuty i zakończył się zwycięstwem do zera Belga.

– Przed meczem niewiele wiedziałem o Pavlasku, więc początek spotkania to było sprawdzanie jak z nim grać. Po pierwszym przełamaniu poczułem, że mentalnie zdobyłem przewagę nad Czechem, wiedziałem jak rozgrywać piłki. Kontrolowałem przebieg wydarzeń na korcie do końca drugiego seta – przyznał po meczu Goffin.

Dużo trudniejszą przeprawę miał Blaż Rola. Słoweniec to niezwykle waleczny zawodnik. W ćwierćfinale wygrał mecz z Ruim Machado, pomimo że przegrał pierwszego seta. Podobnie było w sobotę z Joao Souzą. Brazylijczyk po spotkaniu długo nie schodził z kortu. Miał poczucie straconej szansy. W drugim secie przy stanie po 4 nie wykorzystał bowiem break pointa przy podaniu Słoweńca. Przełamanie w takim momencie meczu w zasadzie zamknęłoby mecz.

Rola po spotkaniu komplementował Souzę. ­- W pierwszym secie Brazylijczyk grał znakomity tenis i nie wiem dlaczego po jego wygraniu wziął przerwę medyczną.

Brazylijczyk w pierwszym secie rzeczywiście grał bardzo dobrze, ale miała na to wpływ słabsza gra Roli. Słoweniec słabo returnował i nie wytrzymywał wymian. W drugim secie perfekcyjnie rozegrał tie-breaka. Wygrana partia podbudowała Słoweńca i w trzecim secie oglądaliśmy już najlepszy tenis Blaża.

Finał z Davidem Goffinem będzie niezwykle ciekawy. Rola nie jest w nim bez szans. Pod jednym warunkiem – musi zacząć lepiej pojedynek. Belg nie da mu się tak łatwo odbudować.