Sport4fans.pl Tenis Dla trenera na urodziny
Zwycięzcy turnieju gry podwójnej - Radu Albot i Adam Pavlasek.

Dla trenera na urodziny

Tenis | 19 lipca 2014 20:52 | Hubert Błaszczyk

Radu Albot i Adam Pavlasek niespodziewanymi zwycięzcami Poznań Open w grze podwójnej. Mołdawianin i Czech pokonali w finale rozstawionych z jedynką, Tomasza Bednarka i Henri Kontinena 7:5, 2:6, 10:8.

Dla Albota to już nie pierwszy tego typu sukces w tym sezonie. Wcześniej wygrywał z różnymi partnerami w Rzymie i w Turcji. W tym roku osiągnął też swój najwyższy ranking deblowy. Za partnera miał nie byle kogo, bo Pavlasek świetnie spisywał się też w singlu. Odpadł dopiero w półfinale. Przed nim jasna przyszłość. Co ciekawe, trener Radu Albota obchodzi w sobotę urodziny. Okazja do świętowanie będzie więc podwójna.

O zwycięstwie Albota i Pavlaska zadecydował super tie-break. W nim ciężko o sprawiedliwość. Strata jednej piłki przy własnym podaniu może okazać się brzemienna w skutkach. Przekonali się o tym Bednarek i Kontinen, którzy przy serwisie Polaka przegrali dwa punkty. Strat nie udało się odrobić i rozstawiona z jedynką para niespodziewanie przegrała.

- Zaczęło się dobrze, bo od szybkiego przełamania, potem jednak słabiej serwowałem i przegraliśmy seta – powiedział Tomasz Bednarek. ­- W drugim secie byliśmy troszeczkę lepsi, a super tie break to wiadomo szanse pół na pół. Niestety, nie udało się wygrać.