Sport4fans.pl Tenis Goffin najlepszy w Poznań Open

Goffin najlepszy w Poznań Open

Tenis | 21 lipca 2014 17:58 | Hubert Błaszczyk
David Goffin zwycięzcą Poznań Open.

David Goffin okazał się najlepszy w challengerze Poznań Open, który rozgrywany był w minionym tygodniu w stolicy Wielkopolski. W finale Belg pokonał najwyżej rozstawionego Blaża Rolę 6:4, 6:2. Zwycięstwo 23-latka nie jest jednak niespodzianką. W przeszłości ten zawodnik znajdował się bowiem w czołowej trzydziestce rankingu ATP.

Za Goffinem dwa bardzo dobre tygodnie. Belg najpierw sięgnął po tytuł w Scheveningen, a następnie wygrał w Poznaniu. Dwa challengerowe zwycięstwa pozwoliły mu na ponowne wejście do pierwszej setki rankingu ATP. Mało tego w obu turniejach Goffin nie stracił nawet seta.

W niedzielnym finale był zawodnikiem zdecydowanie lepszym od Roli. Słoweniec był w stanie przeciwstawić się Goffinowi w zasadzie tylko w drugiej części pierwszego seta. Wtedy wydawało się, że ten mecz będzie mógł potrwać dłużej. Okres dobrej gry Roli trwał jednak tylko trzy gemy. W drugim secie wszystko wróciło już do normy – na korcie dominował Goffin.

- Od początku Goffin był moim faworytem – powiedział Wojciech Fibak. – To najbardziej elegancko grający po Rogerze Federerze tenisista. Finał stał na najwyższym poziomie. Był krótki, ale emocjonujący stylowo. Obaj tenisiści świetnie poruszali się na korcie, szukali niekonwencjonalnych rozwiązań, szukali linii. Mam nadzieję, ze poznański turniej będzie dźwignią dla Goffina, że awansuje do trzeciej dziesiątki świata.

Po finale wymówek nie szukał Blaż Rola. Dla Słoweńca poznański turniej i tak był bardzo udany. W poniedziałek znalazł się na najwyższej w karierze 80. pozycji w rankingu ATP. ­ Lepiej zagrał Goffin – przyznał po meczu Blaż Rola. ­ Nie miałem zbyt dużego pola do popisu. W niedzielę odczuwałem, że było gorąco, ale generalnie mi taka pogoda nie przeszkadza. Tak jak grałem w pierwszym secie, kiedy odrobiłem jedno przełamanie powinienem grać cały mecz, ale nie udało się. Następnym razem, jak będę grał z Goffinem, to mam nadzieję zagrać lepiej. Teraz jadę na turniej do Gstaad.

Klasę przeciwnika po finale docenił też Goffin. ­– Udało uzyskać przewagę, Blaż zaczął lepiej grać przy 5:1. W drugim secie Blaż grał coraz mniej agresywnie, a ja grałem coraz lepiej i cieszę się, że udało mi się drugiego seta wygrać. Blaż dobrze grał i jestem przekonany, że w przyszłym tygodniu w kolejnym turnieju również dotrze do finału. Na następny turniej jadę do Tampere – powiedział David Goffin.