Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Tenis Jamajski artysta wygrywa w Szczecinie

Jamajski artysta wygrywa w Szczecinie

Tenis | 14 września 2014 23:19 | Hubert Błaszczyk
Dustin Brown wygrał turniej w Szczecinie.
fot. inf. prasowa
Dustin Brown wygrał turniej w Szczecinie.

Jeden z najbardziej kolorowych zawodników w tourze, Dustin Brown wygrał 22.edycję turnieju Pekao Szczecin Open. W finale pokonał 6:3, 6:4 swojego rodaka Jana-Lennarda Struffa.


Nieznacznym faworytem przed rozpoczęciem spotkania był wyżej notowany Struff. To on lepiej rozpoczął pojedynek, przełamując swojego dobrego kolegę w piątym gemie serwisowym. Na odpowiedź Browna nie musiał długo czekać, bowiem po chwili nastąpiło przełamanie powrotne. Od stanu po 3 lepiej zaczął poczynać sobie Brown, który świetnie serwował (13 asów w całym spotkaniu) i agresywnie returnował. Zepchnięty do defensywy Struff nie miał pomysłu na rozstrzyganie wymian. Często chodził do siatki, ale tylko kilka jego wypraw zakończyło się sukcesem. Najczęściej był mijany. Po przegraniu pierwszego seta, Struff zaczął grać nerwowo. Nie wytrzymywał wymian i popełniał dużo niewymuszonych błędów. Słabszą dyspozycję turniejowej jedynki wykorzystał Brown, który raz po raz popisywał się niekonwencjonalnymi zagraniami. 


– Nie miałem pomysłu na grę przeciwko Dustinowi, ponieważ prezentował się naprawdę znakomicie. Ja byłem zbyt zdenerwowany. Nie miałem pomysłu, jakie rozwiązania wybierać podczas wymian. Jestem jednak bardzo zadowolony z tego, że udało mi się dotrzeć aż do finału, ale nie ukrywam, że po dzisiejszym spotkaniu czuję się też nieco rozczarowany – mówił na konferencji prasowej Struff.


Humorem tryskał natomiast Brown, który chce zakończyć sezon w czołowej setce. To pozwoli mu na grę w Australian Open 2015 bez eliminacji. – Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać ten turniej. Te punkty znacząco poprawią moją sytuację w rankingu i przybliżą mnie do upragnionego celu, czyli miejsca w głównej drabince styczniowego Australian Open – cieszył się po meczu Brown.


Mecz finałowy, pomimo, że trwał tylko nieco ponad godzinę mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Swój najlepszy tenis pokazał Brown, który popełniał bardzo mało niewymuszonych błędów. Obaj tenisiści już zapowiedzieli, że wrócą do Szczecina za rok. Kto wie jednak, czy przy obecnej formie nie będą predestynowani do gry w turniejach wyższej rangi. Zwłaszcza Struff ma na to duże papiery.


Finał singla Pekao Szczecin Open:
Dustin Brown (Niemcy, 2) – Jan-Lennard Struff (Niemcy, 1) 6:4, 6:3


Ze Szczecina,
HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Tenis
Komentarze (0)